Vucinic (AS Roma) inscrie senzational in poarta celor de la Genoa

VIDEO AC Milan - Cagliari 3-1, gafa imensa a portarului Kalac

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 6 aprilie 2008, 10:41 Sport | Fotbal

AC Milan a reusit sa invinga, scor 3-1, pe propriul teren pe Cagliari, la capatul unei partide in care portarul australian Kalac a comis o gafa de zile mari care putea sa ii coste pe gazde cele trei puncte puse in joc.

Au marcat pentru milanezi Kaka, minutul 8, si Inzaghi, minutele 31 si 69, respectiv Conti, minutul 49.

Intr-o alta partida, AS Roma, cu romanul Adrian Pit pe banca de rezerve, a invins greu, scor 3-2, pe Genoa. Au punctat Taddei, minutul 14, Vucinic, minutul 17, si De Rossi, minutul 80 -  din penalty, pentru gazde, respectiv Rossi, minutul 58, si Leon, minutul 59, pentru Genoa.

AS Roma - Genoa 3-2