Cupa UEFA

VIDEO Bayern-Getafe 1-1/ Contra il umileste pe Kahn!

de Sorin Niculescu     HotNews.ro
Joi, 3 aprilie 2008, 23:38 Sport | Fotbal

Cosmin Contra a marcat golul egalizator pentru Getafe, dupa o actiune personala incheiata cu un sut peste portarul lui Bayern, Oliver Kahn. Luca Toni deschisese scorul pentru principala favorita la castigarea Cupei UEFA, dar fundasul roman, intrat in minutul 78, pune gruparea spaniola in pole position in cursa spre semifinale.



Dupa doua ocazii ratate de Podolski si Schweinsteiger, Luca Toni a reusit al optulea gol in UEFA in acest sezon, reluand in plasa cu capul la o lovitura de colt, in minutul 26. Trupa lui Michael Laudrup s-a trezit, si Granero sau Mario au trecut pe langa egalare pana la pauza.

In partea secunda, tot liderul din Bundesliga a avut primele sanse de a marca, dar pe rand Toni si Ribery au trecut pe langa dublarea avantajului pentru bavarezi.

In minutul 84, Manu a lovit bara cu o lovitura de cap, pentru Getafe, iar la debutul minutelor de prelungiri, Cosmin Contra a redus la tacere Allianz Arena. Germanii nu au putut degaja o minge din careul propriu, Contra a preluat cu umarul, a driblat un adversar si a sutat peste Kahn care deja plonjase in intampinarea sa.

Getafe se afla in premiera in Europa, iar trupa lui Michael Laudrup este la un pas de semifinale, urmand sa dispute returul pe teren propriu pe 10 aprilie.




















6404 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Superb (Vineri, 4 aprilie 2008, 8:20)

    Sabbath [anonim]

    Absolut superba faza. Bravo, Cosmin!
  • 0 (0 voturi)    
    bravo (Vineri, 4 aprilie 2008, 9:54)

    ionescu [anonim]

    golazo,bravo cosmine !
  • 0 (0 voturi)    
    bravo, gura! (Vineri, 4 aprilie 2008, 11:09)

    dragos [anonim]

    bine, ba, gura, ce face concurenta la nationala din tine! cu asta, esti titular la euro!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo (Vineri, 4 aprilie 2008, 11:14)

    Claude [anonim]

    Sperantele cresc in perspectiva Euro 2008!
  • 0 (0 voturi)    
    ok! (Vineri, 4 aprilie 2008, 11:34)

    vogel [anonim]

    frumos gol.
    atentie! pe nemtzi ii bati cind se urca in avion si pleaca acasa. getafe sa nu se culce pe o ureche.
    sper ca contra s-a facut baiat serios.
  • 0 (0 voturi)    
    frumos (Vineri, 4 aprilie 2008, 11:41)

    Any [anonim]

    frumos gol ...bravo!
  • 0 (0 voturi)    
    portar... (Vineri, 4 aprilie 2008, 12:37)

    hytler [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=moxAPSxDTAI&NR=1 golul celor de la bayer...
    • 0 (0 voturi)    
      Auch (Vineri, 4 aprilie 2008, 23:31)

      The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui hytler

      Urat gol.
  • -1 (1 vot)    
    ha ha ha cat noroc (Vineri, 4 aprilie 2008, 13:02)

    xulescu [anonim]

    A marcat si meseriasul asta un gol in cariera lui o data la 5 ani :)) si ala din greseala pentru ca se vede clar si ca a vrut sa centreze si ca nu i-a venit sa creada...ma rog are si el voi sa faca pauza de batut politisti asa din cand in cand... si sa-si faca si meseria... iar hienele aste din presa o dau drept mare realizare... noroc pur... asa cum o sa fie si la Euro daca betivii si drogatii din echipa nationala vor reusi sa faca un singur punct macar.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo (Vineri, 4 aprilie 2008, 14:08)

    seby [anonim]

    Frumos..si eu m-am mirat..felicitari Cosmin
  • +1 (1 vot)    
    Re: Umilire (Vineri, 4 aprilie 2008, 15:21)

    anonim [anonim]

    Domnule Sorin Niculescu, am o intrebare pt. Dvs: care este legatura dintre un sport si UMILIRE ?!?! Ce rost are un asemenea titlu in sectiunea sport ??
    Daca Dvs. considerati ca o echipa care este invinsa pe un teren de sport, este umilita, sfatul meu prietenesc este sa va lasati de aceasta meserie.
    Respect.
    • 0 (0 voturi)    
      Corecta intrebare! (Vineri, 4 aprilie 2008, 16:07)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Din pacate asta este vocabularul care se foloseste in RO, la TV, pe strada, in ziare.

      Violenta limbajului, lipsa de politete si exagerarea furibunda este la mare cautare in RO!

      De aici si rahatul in care ne aflam cu totii.

      De la aceste titluri sforaitoare si lipsite de etica pana la decaderea morala generala nu este decat un pas. Rubiconul este deja trecut.

      Umilire, razboi pierdut, razbunare sunt cuvinte mai des folosite in sport decat mai "umilele": infrangere, revansa.
  • 0 (0 voturi)    
    Pariu ca se califica nemtii? (Vineri, 4 aprilie 2008, 23:25)

    Gogu Ion [anonim]

    Se baga f'un prost de roman care mai crede in nationala?