Oficialii Rapidului au depus un memoriu la Comisia de Apel a FRF prin intermediul caruia ataca decizia Comisiei de Disciplina, care a sanctionat Giulestiul cu pierderea la masa verde, scor 3-0, a meciului cu Steaua.

"Noi speram sa avem castig de cauza la Apel, dar daca nu ni se va da dreptate nici aici, vom merge mai departe", a precizat Nicolae Manea, directorul tehnic al Rapidului.

Echipa de langa Podul Grant spera ca in urma acestui memoriu sa obtina rejucarea partidei din minutul 74, de la scorul de 1-0, sau din minutul 1, de la scorul de 0-0.

Comisia de Disciplina a FRF a sanctionat Rapidul cu o amenda de 53.500 de lei si infrangere cu 3-0 in fata Stelei, dupa ce arbitrul Alexandru Deaconu a intrerupt partida in minutul 74, lovit fiind de o bricheta din tribuna a doua a stadionului Giulesti - Valentin Stanescu.