Momentul zero barat din fotbal

Vaslui - Steaua 0-1/ FRF cere probe, Steaua cere explicatii

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 1 aprilie 2008, 9:55 Sport | Fotbal

Vaslui -Steaua 0-1
Foto: Rompres
Este foarte posibil sa ne reintilnim cu celebra comisie de disciplina a FRF: Steaua va depune un memoriu impotriva declaratiilor prin care Adrian Porumboiu si-a acuzat propria echipa de non combat.

"Daca cineva spune ca a fost blat, nu exagereaza deloc" - Adrian Porumboiu, patron Vaslui.

"In loc sa se vada ca Steaua a jucat excelent din punct de vedere tactic, presa discuta despre nu stiu ce non combat. Nu inteleg aceasta ofensiva impotriva Stelei" - Adrian Ilie, manager Steaua.

Presedintele FRF Mircea Sandu a luat cu rezerve iesirea lui Porumboiu: "Sa vina cu argumente", apoi a lansat o amenintare: "Altfel, va fi vai de el".

Porumboiu a replicat: "Dar ce, suntem la gradinita? Ce sa-mi faca mie Sandu?" Finantatorul Vasluiului a nuantat declaratiile de duminica seara: "Inainte sa ma cheme, Comisia sa vada ultimele meciuri ale echipei mele, sa faca o comparatie, apoi sa ma cheme".

Saptamana trecuta, prin verdictul dat in dosarul "Bricheta", FRF a anuntat ca asistam la un nou moment zero prin care se vizeaza eliminarea violentei de pe stadioane si din declaratiile presedintilor de club.




















1083 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    si dinamo? (Marţi, 1 aprilie 2008, 10:11)

    bedeu [anonim]

    Cred ca a fost mai clar blatul Dinamo-CFR din repriza a doua... Ca nu mai stiau ce faca cu mingea sa scape de ea....
  • 0 (0 voturi)    
    Porumboiu greseste (Marţi, 1 aprilie 2008, 10:55)

    Birlic [anonim]

    Dorinel Munteanu nu cred ca mai are ceva de dovedit. A fost un jucator exemplar si arata ca are mare stofa de antrenor. Cred ca Porumboiu a facut o mare greseala. Are o echipa de locul 7, nu o sa mai pupe in viata lui acest loc. Dorinel a facut ca de Vaslui sa se teama orice echipa. Sa ne amintim ca CFR-ul de azi a fost inceput de Dorinel.
    Este pacat de munca lui de pana acum de la Vaslui. Poate o sa ajunga la Dinamo si o sa vedeti ce va face din aceasta echipa. Sunt stelist, eram de fapt pana sa vina tamp...l asta de Becali.
  • 0 (0 voturi)    
    Campanie antisteaua (Marţi, 1 aprilie 2008, 10:56)

    lordul [anonim]

    E o campanie prelungita in media impotriva Stelei de cativa ani .E o concentrare impotriva celor mai buni declansata din pacate de gsp care au oameni repartizati la toate televiziunile. Poate banuiti de ce !
  • 0 (0 voturi)    
    lucruri care nu se spun (Marţi, 1 aprilie 2008, 11:20)

    Consonant [anonim]

    Am vazut doua goluri luate de Lobont, portarul nationalei, demne de o antologie cascadorii rasului. Blat a fost la Dinamo-CFR, cu supertori dinamovisti veseli ca echipa lor a fost batuta pe teren propriu, cu Andone dand indicatii echipei din mijlocul galeriei dinamoviste, cu antrenorul Multescu care a demisionat mai mult de rusine ...
    Pe de alta parte, cum justifica domnul Porumboiu sumele astronomice promise pentru un simplu joc de campionat, cand se stie cat de zgarcit este cu banii.
    • 0 (0 voturi)    
      Aberatia zilei (Marţi, 1 aprilie 2008, 14:17)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui Consonant

      Iaca un natarau! Conform lui, Porumboiu trebuie sa justifice sumele de bani, atentie, fiindca e zgarcit. Boah! Logica de fier.
  • 0 (0 voturi)    
    Extraordinar!!! (Marţi, 1 aprilie 2008, 11:37)

    Weather [anonim]

    E fantastic cum aceasta echipa nenorocita,care trebuia dasfiintata inca din '89 continua sa distruga sportul romanesc.Acest cancer numit steaua ar trebui extirpat cit nu reuseste sa contamineze si restul disciplinelor sportive.Rusinea ca numele de trista amintire al echipei ceausiste sa figureze pe soclul trofeului CCE e si ea greu de digerat de europeni,incit ar trebui ,ca masura reparatorie , trofeul sa fie restituit cistigatoarei de drept,Barcelona.
    • 0 (0 voturi)    
      comentariu (Marţi, 1 aprilie 2008, 13:33)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Fantastic este cum de exista astfel de oameni ca tine! Nu am simpatii fotbalistice de nici un fel (ar fi si greu la ce mocirla e fotbalul la noi, si aici ma refer la TOATE echipele) dar sa fii atat de mic la minte sa propui luarea unui trofeu unor romani si darea lor la straini...Din cate imi aduc aminte, meciul respectiv a fost castigat pe teren! E trist ca ne dam suporteri ai unora sau al altora, dar cu conditia ca ceilalti sa moara! Pana cand nu o sa uitam de " sa moara si capra vecinului" nu o sa mergem inainte de nici un fel! La nimic!
    • 0 (0 voturi)    
      WeatherSunt pe jos de ras (Marţi, 1 aprilie 2008, 13:55)

      SteauaTheBest [anonim] i-a raspuns lui Weather

      De-abia pot sa imi abtin hohotele de ras :)))) Stiam ca aici e plin de frustrati dar tu ii intreci pe toti :))))) Pai fara Steaua,boule, redevnim ce am fost in anii 70 si anume promovam Oina ca sport national, ca fotbalul fara Steaua e anost. Vor juca echipele in Intertoto in tur preliminar si tot nu se vor califica. Cred ca vei muri curand de inima rea cand tot vezi zilnic Steaua pe locul 26 in Europa. Da! Nu crezi? Intra pe statistica forului European si musca-ti dintii :))) Ahahahahaah
      Cel mai tare dintre frustrati esti tu! IUBESC FRUSTRATII imi fac viata plina de veselie. Ahahaha
      Deci ce sa zic, Sa iti fie tarana usoara ca vei muri de ciuda!
      Forza Steaua!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Ce ziceti? (Marţi, 1 aprilie 2008, 23:08)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Dinamo ce este fratilor? Echipa militiei si securitatii lui Ceusescu.
      Rapid ce este fratilor? Echipa simbol al luptei de clasa (echipa muncitorilor ceferisti) in regimul comunist.
      Pai si acestea trebuie desfiintate?
    • 0 (0 voturi)    
      Ametitilor (Marţi, 1 aprilie 2008, 23:16)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Bai ametitule Steaua este singura echipa romaneasca care a luat trofee europene in rest celelalte daca au zgariat un pic soclul fotbalului european. Steaua a castigat cupa camionilor si supercupa Europei pe teren. Daca desfinteza cineva Steaua fotbalul romanesc mai exista doar prin participari intertoto.