Surpriza

TVR va transmite Liga Campionilor incepand cu 2009-2010

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 31 martie 2008, 21:39 Sport | Fotbal

Ziua s-a incheiat cu inca o supriza de proportii: TVR a cistigat Liga Campionilor! Competitia va fi transmisa de postul public pentru doua sezoane, incepind cu 2009-2010, anunta Catalin Tolontan pe blogul sau.

TVR va difuza prima optiune de marti si prima optiune de miercuri, in timp ce Boom detine restul meciurilor, rezumatele si reluarile.




















6205 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Perfect (Luni, 31 martie 2008, 22:30)

    Claude [anonim]

    S-a ridicat autoimpusa interdictie de sunet la meciurile din Champions League. In sfirsit comentarii competente.
    Ce spuneau antenistii ca s-ar putea sa avem surprize. Ei da, dar a fost una placuta. Ramineti voi cu Liga lu' Mitica in pay-per-view, se uita dracu' la voi...
  • +2 (2 voturi)    
    Felicitari TVR! Nu doar UCL ci si CM si JO (Luni, 31 martie 2008, 23:28)

    adryan_m87 [anonim]

    Vlad Enachescu: "Nimeni nu ne-a băgat în seamă, dar cînd cineva îşi face treaba cu sîrguinţă, obţine şi rezultatele. La noi e un colectiv puternic, cu Sasu în frunte, care a dorit mereu ca Liga Campionilor să se întoarcă la TVR. Şi vă dau şi o veste: noi am achiziţionat şi Mondialul din 2010, şi Mondialul din 2014 aşijderea. Jocurile Olimpice de asemenea, pînă la 2014. Iar Liga Campionilor a fost achiziţionată pe 3 sezoane, nu pe 2"
  • +2 (2 voturi)    
    In sfarsit (Marţi, 1 aprilie 2008, 0:18)

    C. Bogdan [anonim]

    De cand asteptam comentatori competenti!!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    felicitari! (Marţi, 1 aprilie 2008, 9:04)

    vogel [anonim]

    s-a terminat perioada de timp cind ma uitam fara sonor la meciurile din UCL. s-a intors roata. e timpul sa facem si un pic de educatie si cultura fotbalistica.
    felicitari tvr! enachescule, gradinescule, naumule . . . bravooooo!
    si acum o urare pentru redactia sport a protv . . . lasa-ne!
    • +1 (1 vot)    
      felicitari! (Marţi, 1 aprilie 2008, 10:51)

      viorex [anonim] i-a raspuns lui vogel

      aceeasi urare ("lasa'ne") si redactiei antisport din antene care impreuna cu cea protevista au adus sportul pe "culmile" actuale...stiri despre basinile trase de nu stiu ce taran presedinte de club sau despre masinile sau boarfele pe care si le'a mai achizitionat vreun fotbalist (ma refer la haine aici)
  • 0 (0 voturi)    
    Comentarii decente (Marţi, 1 aprilie 2008, 10:58)

    Dan [anonim]

    Imi era teama acu' ceva timp ca numai mie mi se par aberante comentariile de la meciurile de pe Pro TV. Ma bucur sa vad ca exista o parere larg raspandita a contrariului.

    Pacat totusi de tansmisiile in HiDef, sper ca TVRul sa inceapa sa transmita curand si mai serios decat ProHD. Au ratat deja campionatul european, ceasul ticaie, poate dupa alegeri apare si o conducere care vrea binele telespectatorilor.
    • 0 (0 voturi)    
      TVR trece la HD din decembrie 2008 (Marţi, 1 aprilie 2008, 14:06)

      adryan_m87 [anonim] i-a raspuns lui Dan

      Deci o sa avem si imagine, nu numai comentatori
  • 0 (0 voturi)    
    tvr (Marţi, 1 aprilie 2008, 12:33)

    x [anonim]

    la catzi banii primeste tvr de la populatie+ firme de cablu e normal sa fie si banii
  • 0 (0 voturi)    
    FOTBAL (Vineri, 9 mai 2008, 23:03)

    GANEA JAN [anonim]

    SE TRANSMIT MECIURILE ROMANIEI E LA CAMP EUROPEAN DE FOTBAL PE TVR INTERNATINAL?
  • 0 (0 voturi)    
    spectacol fotbalistic (Miercuri, 27 mai 2009, 8:17)

    mesi vs ronaldo [anonim]

    super veste.dar pe net se poate viziona UCL?
  • 0 (0 voturi)    
    tvr (Miercuri, 27 mai 2009, 10:32)

    anonim [anonim]

    ba nene mie sincer imi placea cum comentau cei de la pro tv eram obisnuit cu ei akm sa vedem cum o fi cu cei de la tvr.......insa tot cei de la pro tv sunt mai buni.....fara suparare....;)
  • 0 (0 voturi)    
    UCL (Miercuri, 27 mai 2009, 12:39)

    cat [anonim]

    SINCER imi plang de mila cand ma gandesc la asta...nu o sa va ridicati in veci la nivelul celor de la PRO...de imagine nici nu mai vorbesc..daca o sa ma uit o sa ma uit doar pentru ca imi place prea mult fotbalul..