VIDEO Dinamo - CFR Cluj 1-2/ Pantera Semedo

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 30 martie 2008, 20:28 Sport | Fotbal

Paszkany, in vremurile fericite ale CFR-ului
Foto: Rompres
Liderul Ligii 1, CFR Cluj a castigat o deplasare considerata grea: 2-1 pe terenul lui Dinamo, echipa care a ratat sansa de a intra in cursa pentru locul secund. Toate evenimentele importante s-au consumat in prima repriza (o dubla Semedo, determinant pentru CFR, si un gol Danciulescu). Dupa pauza, CFR nu a avut nicio emotie - Dinamo a jucat neasteptat de slab, de parca nici nu ar mai fi revenit de la cabine.

"Sunt bucuros ca am castigat aici, pentru ca daca batem la Dinamo, inseamna ca putem bate oriunde (...) Steaua? Am auzit ca a fost foarte echilibrat la Vaslui! (zambet ironic)" - Ioan Andone, CFR Cluj.

"In prima repriza, am facut o schimbare si am revenit. L-am scos pe Ropotan pentru ca nu se mai justifica sa jucam cu doi inchizatori, iar intrarea lui Zicu ne-a ajutat sa aducem mai multe mingi la poarta adversa. Am egalat si cred ca 1-1 la pauza ar fi fost mult mai echitabil. Repriza secunda nu am mai fost inspirati, iar Clujul s-a aparat aglomerat, a inchis tot" - Gigi Multescu, antrenor Dinamo.

"Nu ma intereseaza ce spune Becali. Suntem pregatiti si fizic si mental pentru a duce aceasta lupta pana la capat. Titlul trebuie decis in teren, pentru asta jucam. Din pacate, altii duc lupta si in afara terenului. Noi nu vrem sa intram in asa ceva" - Arpad Paszkany, patron CFR. La meciul din Stefan cel mare, Paszkany a stat pe banca de rezerve a echipei sale.

'11 Contraatac al clujenilor, purtat de Culio: centrare perfecta a acestuia, Semedo reia in plasa din centrul careului: 1-0 pentru lider!



'34 Dominarea "haitei" se concretizeaza: Danciulescu egaleaza cu un sut din interiorul careului: 1-1.



'45+1 Dintr-o pozitie "la limita" (suspiciuni de ofsaid), Semedo pleaca singur spre poarta lui Dinamo si il invinge pe Lobont: 2-1 pentru CFR!




























6418 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    Dinamo jalnica (Duminică, 30 martie 2008, 22:43)

    Stan [anonim]

    Dinamo este la oara actuala o echipa de doi bani. Au mancat bataie de la o echipa care in retur s-a chinuit sau a mancat bataie de la codasele clasamentului.
    Suporterii dinamovisti au ajuns sa se consoleze cu jocul prost practicat de "lupii din Stefan cel Mare" scandand tot meciul trivialitati la adresa clubului Steaua. Pesemne ca si-au adus aminte cu suparare ca cei de la care au mancat bataie azi cu 2-1 au luat-o pe coaja de la Steaua cu 3-1. Ce sa faceti dragi dinamovisti asta a ramas din voi trivialitatea.
    • +1 (3 voturi)    
      Du-te-acas´ memorie scurta!!!!!! (Duminică, 30 martie 2008, 23:20)

      jooo [utilizator] i-a raspuns lui Stan

      Tu chiar ai uitat cum ati castigat meciul cu CFR??
      ..pai daca se acordau penaltyurile CLARE!!!!!!!!! pt CFR....era vai de "dosul" vostru.....sa nu mai vorbim ca ar trebui sa tineti capul in nisip toti cei ce mai aveti nerusinarea sa tineti cu stelutza (demult apusa)...pt acel "scaun" verde...cu rapid....daca nu era "juniorul" vostrul arbitru...erati pe locul 6!! in momentul de fata....cu tot cu blatul de la Vaslui....
      asa ca...la somn cu tine....memorie scurta.
      • 0 (0 voturi)    
        Ce am vazut la televizor (Luni, 31 martie 2008, 14:18)

        Stan [anonim] i-a raspuns lui jooo

        Eu nu am castigat meciul cu CFR. Poate Steaua a castigat meciul cu CFR. Ajunge sa spui ce vezi pe ecran la televizor si gata sar toti. Ultima data cica "am furat campionatul". De atunci il tot caut unde l-am pus si nu dau de el. Ce se observa clar ca lumina ziliei toti cand pierd e de vina arbitrul, adversarii ca au jucat dur, comisiile care-i pedepsesc aiurea... oricine e de vina dar cei care au pierdut nu. Cand castiga adversarii lor atunci e blat, au platit arbitrul, au cumparat pe cineva de la liga, iar acum cum zice Porumboiu dracu si-a bagat coada. Am urmarit un meci halucinat, o echipa(Dinama) care cu exceptia a 15 minute a jucat ca o echipa de doi bani iar suporterii erau super fericiti strigand din toti plamanii "m.. Steaua". Adica se bucurau ca mananca bataie de la o echipa care sperau ei ca o sa ia campionatul si o sa lase Steaua pe locul doi. Halal fotbal practicat de "lupii din Stefan cel Mare" care de data asta ii putem numi "caraghiosii din Stefan cel Mare"
  • -1 (1 vot)    
    câinii roşii au stat capră (Luni, 31 martie 2008, 0:46)

    florin [anonim]

    pt a nu mai fi acuzaţi ca ii ajuta pe stelisti, cateii au preferat sa stea capra:
    vezi impiedicarea lui Loby la golul 1 si jocul la offside al lui Moti la golul 2
    • 0 (0 voturi)    
      Lupii din Stefan cel Mare (Luni, 31 martie 2008, 14:25)

      Stan [anonim] i-a raspuns lui florin

      Caini rosii isi zic acum dupa 1989 inainte erau cunoscutii sub numele de "lupii din Stefan cel Mare". Erau echipa ministerului de interne (adica a militiei si securitatii comuniste). Praduiau ca lupii tot ce puteau campionat de campionat. Pe vremea aia arbitrii trebuiau sa ii multumeasca pe cei din ministerul de interne pentruca altfel nu le dadeau pasapoarte sa plece sa arbitreze in strainatate. Erau echipa care juca cel putin in 12 jucatori aproape toate meciurile.
      Intrebati pe craioveni de cate ori le-a suflat Dinamo campionatul atunci cand Universitatea Craiova era in mare forma. Numai de Steaua nu se puteau atinge decat din cand in cand.
  • 0 (0 voturi)    
    foarte bine (Luni, 31 martie 2008, 2:04)

    dinamovist [anonim]

    Meciul asta trebuia sa castie cfr-ul, ca doar nu era sa ajutam iar milogii campionatului. Macar sa castige numai pe butoanele lui jiji....
  • -1 (1 vot)    
    Blat (Luni, 31 martie 2008, 2:45)

    licurici [anonim]

    Blat clar!
  • 0 (0 voturi)    
    anti dinamo (Luni, 31 martie 2008, 3:52)

    ZAHA [anonim]

    ANTI DINAMO,COMUNISTI IMPUTIT I!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Dinamo a fost invatata sa castige pe baza (Luni, 31 martie 2008, 7:10)

    SPECTATORUL [anonim]

    de militieni ,securisti si arbitrii santajabili. Echipele miticilor nu merita sa castige campionatul!
  • 0 (0 voturi)    
    hotii striga prindeti hotul (Luni, 31 martie 2008, 7:38)

    zaetz [anonim]

    1 mi se pare ilar acel "paszkany" cand e evident ca e un roman victima a maghiarizarii fortzate. numele e pashcani!
    2 bre prin fotbal umbla vorba ca v-ati cumparat (cfr-cluj) toate meciurile pana la final, in afara de rapid si steaua.
    3 pentru un club care a fost ridicat de politicieni si arbitri dupa '89 (rapid) cu un arbitru intre oficiali, mi se pare curat tupeu sa vorbesti de blaturi.
    4 sunteti toti la fel. niste hoti intr-o afacere (fotbal) considerata de fraierul spectator drept sport.
  • 0 (0 voturi)    
    nu e el (Luni, 31 martie 2008, 9:09)

    Radu [anonim]

    Pentru Hotnews: Persoana din imagine, nu este nicidecum Paszkany. Doar pentru ca e inalt si chel nu inseamna ca e el.
    Aveti putina grija.
    Si a propos, tipu din poza nu e deloc caucazian.
  • +1 (1 vot)    
    Mai bine asha! (Luni, 31 martie 2008, 9:11)

    alt dinamovist [anonim]

    Decat oIERUL in Liga... mai bine CFR....
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo CFR!!! (Luni, 31 martie 2008, 12:59)

    ioana [anonim]

    lupta la fel in continuare si vei castiga campionatul! toata tara e alaturi de tine!
  • 0 (0 voturi)    
    Marsh (Luni, 31 martie 2008, 13:44)

    Marsh [anonim]

    Indiferent ce face incultul de Jiji l-ati pupa sa fiti in locul Stelei.
    Dar cainii s-au invatat sa fie campionii toamnei ... :)). Cred ca asta e principalul obiectiv.
    Si ce importanta are ce face Jiji daca se aude IAR imnul CL pe stadion :) ?
  • 0 (0 voturi)    
    Suspiciuni de off-side !?!??!?!?!?!? (Luni, 31 martie 2008, 16:37)

    IMPIEGATUL DE STAT [anonim]

    Nene care ai scris articolul. Esti stelist. Se vede de departe. Asa cum tot de departe se vede ca nici nacar suspiciune nu e la golul 2 a lui Semedo. Incredibil.
    Vorba Domnului Manea de la Rapid: "Imi pare rau pentru voi, ziaristii. Stiu ca sunteti stelisti dar Steaua..."
    Incredibil si penibil.
  • 0 (0 voturi)    
    Blat de rasul curcilor (Luni, 31 martie 2008, 21:20)

    oschy [anonim]

    Toti sar pe meciul de la Vaslui dar nu vad barna de pe Dinamo
    Sa castige CFR si sa joace in CL cu Famagusta,Nentorii,Vasas, Uipesty Dozha si alte mari echipe pe care nu le-a putut bate nici in UEFA.
    Pascany sa-l transfere pe Lobont ca tot a debutat in echipa CuFuRi-tilor dumineca pe Dinamo