Gigi Becali: Basescu e destept si mi-a dat dreptate

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Miercuri, 26 martie 2008, 11:20 Sport | Fotbal

Gigi Becali si Traian Basescu, doi buni prieteni
Conducerea Stelei nici nu concepe ca decizia Comisiei de Disciplina sa nu ii fie favorabila. Astazi se vor judeca faptele petrecute in timpul derby-ului Rapid - Steaua care l-au determinat pe arbitrul Alexandru Deaconu sa puna capat partidei in minutul 73 la scorul de 1 - 0 pentru giulesteni.

"Centralul" a fost lovit cu o bricheta in cap, meciul a fost oprit iar stelistii se asteapta sa castige partida la masa verde.

"Nici nu ma gandesc ca nu am putea avea castig de cauza! Daca nu da 3 - 0 pentru Steaua, depunem memoriu! Daca vor sa rejucam meciul? Memoriu! Sa fie reluat din minutul 73? Iar memoriu! O sa vedem ce o sa decida Comisia de Disciplina! Basescu e baiat destept si mi-a dat dreptate, pentru ca s-a gandit ca sunt 7 milioane de stelisti, adica 7 milioane de voturi", a spus Gigi Becali aseara la OTV.

677 vizualizari

Am citit despre Gigi Becali (Miercuri, 26 martie 2008, 11:43)

jean [anonim]

Ca s-a apucat de camatarie. Scrie negru pe alb pe www.sportulromanesc.ro Halal, asta da lectii de moralitate, care ia dobanda juma de milion pe luna da la dubiosul ala de la Urziceni
    Gainarii (Miercuri, 26 martie 2008, 16:04)

gogu [anonim]

Ba ciobane,de unde 7 mil de stelisti,vezi ca ai adunat si
    turma de oi cu magar cu tot.Nu te mai da in barci pe la
    zerotv.O patesti anul asta ,nu mai scapi ca anul trecut.
    Ia sa dea comisia 3-o pentru Steaua sa vezi ce-o sa fie la primul meci in Ghencea;o sa jucati pe brichete metalice ,fraiere.Sandu si gasca-niste-HAHALERE cum spui tu.Iar Baselu,ca de obicei,si-a dat cu stingu in dreptu si Deaconu a suflat PINALTY.
    Fotbal de rahat intr-0 tara de rahat cu oameni de rahat.