CFR joaca prost si pierde dintr-un penalty dubios

VIDEO Poli Iasi - CFR Cluj 1-0/ Campionatul este cumparat, e stana lui Becali (Muresan)

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 martie 2008, 22:28 Sport | Fotbal

In minutul 80, jucatorii CFR-ului au vrut sa iasa de pe teren! Supararea jucatorilor lui Andone a fost provocata de deciziile arbitrului Augustus Constantin, in special cea prin care a acordat penalty-ul din minutul 72, atunci cind Andrei Cristea a deschis scorul.



"Campionatul este cumparat, a devenit stana lui Becali", a declarat presedintele CFR Iuliu Muresan, adaugand: "La Iasi a fost hotie".

"Am sa fac memoriu impotriva lui Muresan. In rest, sa fie sanatos, ca nu ii mai raspund. Altfel, ma bucur foarte mult ca au luat bataie. A fost penalty clar", a declarat patronul Stelei.

"Nu meritam sa pierdem. Nu meritam nici sa cistigam. Acel penalty nu a fost, eram aproape si am vazut: simulare!" - Ioan Andone.

Este a treia infringere suferita de CFR Cluj in aceasta editie de campionat (ardelenii au mai pierdut la Timisoara si pe terenul Stelei).

In aceasta stagiune de primavara, CFR nu a cistigat niciun meci in deplasare.




















6478 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Schimbati titlul! e gresit (Sâmbătă, 22 martie 2008, 23:09)

    corector [anonim]

    Nu Andone a vrut sa scoata echipa de pe teren ci Trica, Andone chiar a insistat sa ramana jucatorii si sa-si vada de meci.

    Se vede ca fara copy/paste sunteti distrusi, nu puteti filtra informatia, dar nici text dupa dictare nu puteti produce stiri?
    • +2 (2 voturi)    
      schimbati campionatul! e tot gresit (Duminică, 23 martie 2008, 10:47)

      tyty [anonim] i-a raspuns lui corector

      sunt fan steaua, dar pana la infuzia latino-franceza nu le mai apreciam jocul. acum mai misca ceva. Lacatus jucatorul obtinea penaltiuri pe banda rulanta din simulari similare, dar nimeni nu acuza arbitrii, asta este diferenta. fundasul a atacat tarziu, atacantul a simulat, arbitrul s-a pacalit, asta nu inseamna ca arbitrii sunt corupti. cfr care in tur juca mai frumos si mai eficient nu face fata presiunii psihice a finalului de campionat, in tur nu uita steaua juca pe 4 fronturi (campionat, LC, cupa si nationala) cfr s-a scos rpd din cupa uefa si s-a concentrat pe campionat. Nici eu nu cred ca Ando a vrut sa scoata echipa,a mimat scoaterea pentru a rupe ritmul jocului. Despre I. Popa, jos palaria, arata ca este mare antrenor, ar trebui luat la o echipa mare, sau macar sa aiba bani sa faca din iasi o echipa de top.
  • +1 (3 voturi)    
    Lider de mucava (Sâmbătă, 22 martie 2008, 23:13)

    Ganea [anonim]

    Andone voia sa scoata echipa de pe teren ca oricum se facea de ras. Echipa sa de meciuri bune nu mai joaca nimic. Acasa cu Farul au egalat din offsaid dar nu a tipat nimeni. aici la Iasi in 45 de minute nu a tras un sut pe spatiul portii. Iar in repriza secunda au fost dominati de Poli Iasi care a si ratat ocazii bune.
  • +1 (3 voturi)    
    iasi (Sâmbătă, 22 martie 2008, 23:14)

    andone [anonim]

    De ce nu a scos Andone echipa de pe teren la Bistrita in tur sau in Giulesti cand au inscris cum au inscris. mai bine ar vedea ca nu au facut nici un meci bun in tot returul, iar majoritatea din tur le-au castigat si ei tot cu arbitri. si sa nu mai vorbim de Famagusta. Mai bine ar fi mai seriosi ca sunt prea plangaciosi
  • 0 (2 voturi)    
    Becali e cancerul Romaniei (Sâmbătă, 22 martie 2008, 23:56)

    mihnea [anonim]

    Acest personaj fura cu nerusinare un campionat.
    Ne meritam soarta ca popor daca permitem unui asemenea individ sa fac ceea ce face..
  • +2 (4 voturi)    
    Nu Mintit Ca Va Vede O Romanie Intreaga ! (Duminică, 23 martie 2008, 0:40)

    Traian [anonim]

    Sunt iesean intradevar si nu pot zice ca poli a jucat cine stie ce..dar ce echipa e aia ma CFR CLUJ ...ooo cu pretentii la primu loc si champion league !! Domane Fereste ca au avut 2 suturi pe poarta si un joc,.... ca si cand jucam in curtea scolii era un meci mai de calitate..si ei voi champion league...Nici nu stiu cum de mai deschid gura..si aia e atitudine de antrenor ce face clovnul ala? sau ala ca isi scoate echipa de pe teren..eu puneam capat pe loc meciului..3-0 la masa verde si buna baieti daca nu vrei sa jucati!! eventul si o suspendare ca sa le treaca la copii avioanele si basmele !!! BLAT? BLAT MA? TIN SA VA REAMINTESC POLI IASI-STEAUA 2-1 ...hai reflectati la chestia asta.. v-am pupat
    • +1 (1 vot)    
      dubios (Duminică, 23 martie 2008, 1:44)

      george [anonim] i-a raspuns lui Traian

      si eu sunt iesean, insa penaltiul e mai mult decit dubios. S-a aruncat in mod evident. Nu tin cu Steaua (din cauze de Berbecali), asa ca orice alta echipa ia campionatul, mie imi convine. Cit despre Iasi, nu mai zic nimic, numai pe la mijlocul sau in partea de jos a clasamentului au stat, stai si te intrebi ce cauta in divizia A.
    • -1 (1 vot)    
      Frumos.. (Duminică, 23 martie 2008, 12:22)

      Tiberiu [anonim] i-a raspuns lui Traian

      Ai punctat foarte bine Traiane..Acuma, chiar daca penalty-ul e dubios..astia de la cfr s-au invatat de vreo 2 luni sa arunce INTOTDEAUNA vina pe arbitri, conspiratii, spagi, vezi doamne, ei sunt cei mai buni da` joaca prost din cauze externe..si cand erau ajutati de arbitri s-au convins ei intre ei ca sunt echipa de champions league..oare cand o sa vad si eu un final de etapa linistit, frumos, plin de fotbal nu de tzatze care ies la televizor sa se planga ca vecina de taraba ii fura clientii si ramane cu varza nevanduta...fotbalisti respectabili, care stiu sa castige dar si sa piarda..oare cand..
  • +2 (2 voturi)    
    ** ieftin, traim ieftin, fotbal ieftin (Duminică, 23 martie 2008, 0:49)

    chris9992 [anonim]

    arbitrul merita dupa parerea mea....8,4? daca oprea meciu era mai tare. baieti, faceti ce am facut eu. cautati-va alte ocupatii decat privitul la fotbal. nice day!
  • +1 (3 voturi)    
    La Cluj (Duminică, 23 martie 2008, 1:04)

    Sorin Blaj [anonim]

    Frustrarile sunt mari.
  • +1 (1 vot)    
    Lipsa de fair-play (Duminică, 23 martie 2008, 1:55)

    The Wisest Fool [anonim]

    A fost simulare.
  • -1 (3 voturi)    
    Rusine (Duminică, 23 martie 2008, 1:56)

    IORG [anonim]

    Nu sint in tara de foarte multa vreme dar am vazut video clipul si imi este rusine si mai ales dupa ce sa intimplat cu Rapidul arbitrii continua sa isi bata joc de acest sport rusine la Arbitri si la Federatie RUSINE..
  • 0 (2 voturi)    
    unde este (Duminică, 23 martie 2008, 3:55)

    Iorg [anonim]

    Unde este comentarul meu care lam postat acum citeva ore poate il gasiti este un comentaru normel fara insulte Va rog.
  • -1 (3 voturi)    
    Cartonas (Duminică, 23 martie 2008, 4:10)

    Iorg [anonim]

    Parerea mea dupa video clip este simulare si se pedepseste cu cartonas galben asa cum a facut si Hagi in finala UEFA deci inca o data campionatul din Rom este de C.....si mai vrem si performante atit timp cit este acel IDIOT care strica totul in fotbal ceia ce pentru el este peste cunostintele lui caci el ori cum nu intelege prea multee nu are nimic comun oaia cu fotbalul (sau sportul) pacat si rusine caci sintem manipulati de niste analfabeti de fotbal si de restu ma doare desi sint departe de tara si totusi pe timpul lui C.... am avut mai mult fotbal.
  • 0 (2 voturi)    
    nea gigi (Duminică, 23 martie 2008, 7:17)

    marian [anonim]

    bravo nea gigi !!! ce vreti domnilor ? ........sa mearga ungurii in champions league , dupa ce echipele romanesti au muncit atat de mult !!! sa mearga de pe locul doi , la baraj .......bravo nea gigi !!!
  • -1 (3 voturi)    
    acest mesaj (Duminică, 23 martie 2008, 7:59)

    Iorg [anonim]

    Am trimis doua mesaje ce se intimpla unde sint sau ciobanul controleza masmedia rusine nu sinteti profeesionisti imi pare rau sinteti manipulati nu pentru asta ati jurat .
  • +1 (3 voturi)    
    Tin cu CFR (Duminică, 23 martie 2008, 8:17)

    takama [anonim]

    Echipa CFR nu joaca pentru pretentiile pe care le are! Felicitari Poli Iasi au jucat mai bine decat CFR...chiar daca nu a fost penalty au meritat sa castige...ne-au mai taiat din lungimea nasului! DE as fi in locul lui Muresan, Andone sau Trica as tacea si mi-as vedea de antrenamente si de cum sa iesim din impasul in care se afla echipa(mi se pare ca din punct de vedere al formei sportive clujenii sunt la pamant!)
    • 0 (0 voturi)    
      tin cu steaua, platonic (Duminică, 23 martie 2008, 10:50)

      tyty [anonim] i-a raspuns lui takama

      fara mers la stadion. CFR dpv sportiv sunt ok, psihic au cazut, ar fi frumos sa isi revina, si sa miste in cupele europene, au cel mai scump lot totusi. Daca termina pe locul 1, acum e mai putin probabil e ok, dar daca termina pe 2, o sa aiba zile grele in turul preliminar. Succes oricum.
  • +1 (3 voturi)    
    CFR vrea in CL (Duminică, 23 martie 2008, 9:36)

    scharke [utilizator]

    Din disperarea si jocul prost al celor de la CFR nu se deduce decat ca sunt interesati de banii din CL si nicidecum sa faca performanta...
    De ce nu spune Muresan cat de prost joaca echipa lui? Presiunea e mare si sa invete un lucru simplu: in tur nu i-a prea bagat nimeni in seama, dar de cand s-au dat mari valori toate echipele mici vor sa le arate lungul nasului...
    Sa vada si ei cum e cand toata lumea te trateaza corespunzator!
  • +1 (1 vot)    
    MITICIADA SAU OIERIADA? (Duminică, 23 martie 2008, 10:16)

    moldo [anonim]

    Nu-i inteleg pe Paszcany,Iancu,Mititelu etc care investesc in fotbal si, in naivitatea lor, cred ca pot detrona capitala, uitand cel mai esential lucru: de la Carpati incolo incep Balcanii!!! Daca in acest spatiu un partid politic trece de pe dreapta pe stinga (mai ceva ca Banel Nicolita) in 5 minute cu unanimitate de voturi atunci de ce sa ne mire ce se intampla intr-un domeniu controlat de MItica, Jiji,Turcu? Mai cunoasteti vreun oras in Europa care sa fi castigat la rand de 20 de ani sau care sa aiba 3,4 sau chiar 5 echipe in campionatul intern? Sa ne comparam cu Paris,Berlin,Roma,Viena etc Trei meciuri dificile(CFR,Unirea,Rapid) a avut Straua in retur si cum le-a castigat? Ce sa te mai mire ca un arbitru bucurestean inventeaza un 11m la Iasicind tot un bucurestean abitreaza Steaua-CFR sau un fost jucator stelist opreste meciuj pentru o bricheta din plastic? Cum s-ar fi reactionat daca un arbitru din Cluj ar fi arbitrat la Cluj o partida CFR-Steaua (ce imaginatie!)si nu ar acorda 2 penltiuri clare oaspetilor? P.S. Cea mai evidenta dovada a echidistantei presei in fotbal a facut-o comentatorul sportiv de la b1 tv care la emisiunea "6!vine presa" ii marturisea cioringului (denumirea din Salaj a ajutorului de cioban) Argaseala dupa meciul cu CFR ca fundasul dreapta stelist ii crea mari emotii fara a pomeni de cele 2 penaltiuri Atunci mi-am amintit de crainicul Ion Ghitulescu care la un meci Dinamo-UTA transmis la radio spunea ca "mingea e la ai nostri" Asta se intimpla acum 30 de ani
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate (Duminică, 23 martie 2008, 11:32)

      doru [anonim] i-a raspuns lui moldo

      Campioana Romaniei la fotbal fiind doar din Bucuresti e precum autoturismele de pe vremea comunismului : se deosebesc doar la culoare toate avand marca Dacia
  • 0 (2 voturi)    
    MIORITA 2 (Duminică, 23 martie 2008, 10:47)

    silviu [anonim]

    Ce va mira? Totul e perfect logic:daca
    CFRului i-au fost refuzate 2 penaltiuri cu Steaua mi se pare normal sa fie inventat un 11m in defavoarea ei E o a doua Miorita cu personjele putin inversate unde baciul muntean(atat la propriu cat si la figurat) impreuna cu cel moldovean(Poli) il omoara pe cel ungurean(Paszcany) la apus de soare (in nocturna) De data asta nu cu ciomege ci cu ajutorul...butoanelor numite arbitri obligatoriu cu totii din cetatea lui..BUCUR,unde functioneaza si centrala ciobaneasca cunoscuta sub numele de FRF si unde ar trebui interzise brichetele in timpul pasunatului! Mama lor de unguri!!!
    • -1 (1 vot)    
      serios? :) (Duminică, 23 martie 2008, 11:57)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui silviu

      Daca nu se dadea penalty cu iasi, dar nu se dadea nici golul al doilea din meciul precedent cu farul, cate puncte aveati, ha? Sa vedem: CFR-Farul =1-1, Poli Iasi-CFR=0-0, deci 2 puncte. Asa aveti 3 pct din 2 meciuri. Ziceti mersi. :D
  • +1 (1 vot)    
    oooooohooo hooo! ce simulare clara (Duminică, 23 martie 2008, 11:37)

    Ed [anonim]

    ce porcarie!

    steaua va ajunge campioana... becalizarea campionatului este in plina desfasurare
  • +1 (1 vot)    
    echipele din ardeal si banat (Duminică, 23 martie 2008, 13:05)

    ciampas [anonim]

    La felul cum se arbitreraza acum cred ca cel mai bine ar fi ca echipele din ardeal si banat sa-si faca propriul campionat sau sa se inscrie in campinatul ungariei, austriei sau germaniei ( tot suntem in CE)
    Poate asa am scapa de prezenta pe sticla a celui care a coborat fotbalul romanesc in balacareala si mizerie ( fara ca nimeni sa-i faca ceva)
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Duminică, 23 martie 2008, 14:40)

      logo [anonim] i-a raspuns lui ciampas

      Bai cimpans, eu in locul tau, la asa o nedreptate as emigra imediat in Ungaria si mi-as lua si familia si prietenii cu mine.
    • -1 (1 vot)    
      echipe (Duminică, 23 martie 2008, 14:50)

      mitic [anonim] i-a raspuns lui ciampas

      Esti sigur ca nu esti mitic... asta e cea mai buna mostra de romanism baclanic, in loc sa te gandesti la ce ai gresit tu si la ce poti face sa devi mai bun si sa castigi data viitoare, cauti tot timpul sa arunci vina pe altii pentru esecurile tale. CFR a mancat bataie, daca erau cu adevarat buni, conduceau cu 3-0 pana in minutul 72. Pe ei ar trebui sa-i roada acum de ce nu aveau 3-0 in minutul 72 si nu de ce a tinut arbitrul cu Poli si le-a dat un penalty nemeritat.
  • +1 (1 vot)    
    Filozfie ciobaneasca (Duminică, 23 martie 2008, 13:12)

    ionica [anonim]

    "Toleranta zero la agresiune si discriminare" in fotbal, declara democratul Jiji ,ieri ,la emisiunea 3x3 de la RealitateaTV
    Va este clar ca oierul nu e nici nationalist si nici sovin ?Cu conditia ca ungurii sa nu castige campionatul!
  • 0 (0 voturi)    
    Iasi :)))) (Duminică, 23 martie 2008, 15:05)

    KKK [anonim]

    Ba dar toti astia din Iasi sunt analfabeti?! In coada clasamentului cu voi ma prapaditilor, o zona din tara plina de ratati. ba imi este rusine ca Iasi este in Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    steaua ar retrograda in orice campionat din europa (Duminică, 23 martie 2008, 15:21)

    POLIITCOS [anonim]

    Da ! Mister Becali !
    Inscrie Steaua in orice campionat din EU si daca NU AR RETROGRADA PRECIS AR TERMINA PE ULTIMILE JOCURI.
    Ai facut TOT POSIBILUL SA DISTRUGI UN CAMPIONAT DE FOTBAL CU ORGOLII "OBSESIV
    COMPULSIVE "CARE SE TRATEAZA DAR DIN CAUZA CARORA NU TREBUIE SA SUFERE O
    O TARA INTREAGA CI NUMAI TU.
  • 0 (0 voturi)    
    Fotbalul-e oare sport? (Duminică, 23 martie 2008, 18:18)

    Pantera Roz [anonim]

    Ciudat,intr-o tara ca a noastra campionatul de fotbal a ajuns sa fie o sezatoare intre tate ce se injura nu un sport .Toti vor sa cistige prin agresiune verbala,nu-i intereseaza ce joaca echipele lor,ce se intimpla in tribune,banii sa iasa.Cahiar ji jucatorii sunt buni e gura,intra bucurosi in clinciuri verbale si nu se respecta ca buni profesionisti ce se pretind.Ce sa mai vorbim de "microbisti",bolnavi si ei de logoree,doctori in toate si dornici sa combata pe oricine nu e cu echipa lor.Cum sa iasa rezultate din aceasta atmosfera?