Antrenorul Gigi Multescu a obtinut prima victorie pe banca tehnica a lui Dinamo: 2-1 contra lui Poli Iasi. Dinamo a avut un debut fulminant, conducind cu 2-0 dupa primele 25 de minute (goluri Danciulescu 8 si Miranda 25). Poli Iasi a redus prin Andrei Cristea (45). In repriza secunda, Dinamo a evoluat in inferioritate numerica (dupa eliminarea lui Stoican). Cu un sfert de ceas inaintea concluziei, arbitrul Tiberiu Lajos a refuzat moldovenilor un penalty clar (interventie neregulamentara a lui Moti, in propriul careu).

"In sfirsit, pot sa respir si eu putin dupa aceasta victorie. Ma bucur ca jucatorii au aratat spirit de Dinamo. Au demonstrat ca nu mor ciinii cind vor altii" - Gigi Multescu, antrenor Dinamo.