Scorul a fost deschis de oaspeti, in minutul 15 Boya marcand de langa Mitchell dupa o centrare a lui Cesinha. "Juvetii" nu s-au predat, iar Florin Costea restabileste egalitatea pe tabela de marcaj dupa ce il invinge pe Coman cu un sut din interiorul careului de 16 metri. Era minutul 25 si scorul devenise 1-1.

In minutul 47 Rapidul ramane in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Bozovic (pentru doua cartonase galbene), iar sapte minute mai tarziu Dani Coman pareaza penaltiul executat de omniprezentul Florin Costea.

Stiinta ataca in valuri, dar Coman devine inca o data in acest campionat ingerul pazitor al buturilor giulestene, interventiile sale pastrand tabela neschimbata pana la fluierul final al lui Augustus Constantin.

In ultimul sfert de ceas, atacntul Michael Baird reuseste sa trimita mingea in plasa portii Rapidului, insa arbitrul Augustus Constantin nu valideaza golul: explicatia (fault in atac) nu este sustinuta de reluari.

Dupa meci, suporterii celor doua formatii s-au luat la bataie in parcul Romanescu din Craiova, jandarmii fiind nevoiti sa intervina cu gaze lacrimogene.