Real Madrid a remizat, scor 2-2, miercuri, contra echipei mexicane Club America. Karim Benzema, aflat la primul său meci din presezon, a înscris cu o execuție superbă perfect plasată în poarta adversarilor.

Karim BenzemaFoto: Oscar J Barroso/DPPI/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Campioana Spaniei s-a văzut condusă încă din minutul 5 de Club America într-un meci ce s-a disputat la San Francisco.

Karim Benzema a egalat în minutul 22 după o combinație superbă cu Asensio finalizată cu un șut perfect plasat.

Eden Hazard a adus-o pe Real în avantaj în minutul 55 din penalti, dar Club America a egalat prin Alvaro Figaldo în minutul 82.

Real Madrid mai dispută pe 31 iulie un ultim amical contra lui Juventus.

Rezumatul partidei dintre Real Madrid și Club America, cât și golul lui Benzema.