​Al treilea amical al verii s-a terminat tot cu o înfrângere pentru Dinamo: „câinii” au pierdut împotriva celor de la FCSB 2 Academica Clinceni, scor 3-1.

Dinamo a deschis scorul prin Țîră ('32), dar fosta Academica Clinceni (care a retrogradat și a devenit satelitul celor de la FCSB) s-a impus prin golurile marcate de Tudor și Mitrică (a reușit o „dublă”).

Cum a arătat Dinamo în amicalul cu FCSB 2 Academica Clinceni:

• Prima repriză: Eșanu - Moura, Țone, Dudea, Amzar - Neluț Roșu, Iulian Roșu - Bordușanu, Geani Crețu, Lazăr - Țîră;
  • A doua repriză: Fara - Buleică, Dudea, Dragomir, Demci - Iulian Roșu, Neluț Roșu - Bordușanu, Bani, Lazăr - Dinu.

Dinamo a pierdut și precedentele meciuri de pregătire pentru noul sezon din Liga 2: 0-1 vs Concordia Chiajna și 0-5 vs Unirea Slobozia.