Cupa Romaniei, sferturi de finala

CFR Cluj - FC Brasov 1-0 (prel.)/ Mai greu cu Brasovul decit cu Liga 1

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 28 februarie 2008, 22:55 Sport | Fotbal

Cu gindul la meciul cu Steaua (programat duminica, in Liga 1), antrenorul Ioan Andone a odihnit citiva titulari contra Brasovului. Partida nu a avut cursul dorit de CFR Cluj, divizionara secunda (pregatita de Razvan Lucescu) reusind sa impinga meciul in prelungiri (0-0 dupa 90 de minute).

In al doilea minut al perioadei de departajare, CFR Cluj a reusit sa gaseasca golul calificarii: Ruiz, angajat la marginea careului, a sutat plasat, la coltul lung, si l-a invins pe portarul Nae.

Brasovenii (lideri detasati in prima serie a Ligii  secunde) au dominat in ultimele minute ale prelungirilor, insa nu au gasit drumul spre gol. Desi eliminata, echipa lui Razvan Lucescu a lasat o buna impresie: jocul de pase si posesie al brasovenilor a incomodat vizibil angrenajul CFR-ului.

1519 vizualizari

Slabi (Vineri, 29 februarie 2008, 13:25)

bla bla bla [utilizator]

Slabi toti. Nicio echipa nu merita sa ia campionatul/cupa anul asta.
    ce echipa... (Vineri, 29 februarie 2008, 14:17)

ficu [anonim]

dupa cum a evoluat cfr'ul nu prea face fata in CL
    CFR - Cluj si datul la gioale (Vineri, 29 februarie 2008, 15:46)

eugenrc [utilizator]

Se simte spiritul de fundas al lui Andone . CFR-Cluj da la gioale cu o consecventa demna de invidiat .
    Surprinzator este faptul ca arbitri sufera de orbul gaini cind e vorba de scos cartonasele colorate si comentatori sportivi de asemenea chiar daca nu au cartonase colorate.
    Poate ca ar fi mult mai constructiv daca comentatorii sportivi ar pune mai mult accent pe FairPlay decit pe sumele de transfer sau de contract ce se vehiculeaza in fotbal sau pe declaratiile provocatoare ale sefilor de cluburi care nu duc la altceva decit la bataile fara rost dintre fani .