Presedintele CFR Cluj ii raspunde capitanului Stelei

Radoi e fotbalist sau purtator de cuvant la Steaua?

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 28 februarie 2008, 18:55 Sport | Fotbal

Iuliu Muresan
Foto: Rompres
Apropierea meciului Steaua-CFR Cluj (duminica, ora 20,30) incinge spiritele: capitanul Stelei a aparut joi in public pentru a afirma ca "CFR datoreaza primul loc conjuncturii in care echipele din Bucuresti sunt intr-o forma mai slaba" si a luat in deradere palmaresul ardelenilor: "sunt zero barat in Europa!"

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan a reactionat la declaratiile lui Radoi, considerind ca jucatorul stelist a pus problema in mod "infantil". Muresan i-a amintit lui Radoi ca "CFR nu conteaza in fotbal decit de 5 ani si nu a avut timp sa realizeze mari performante continentale".

"Nu stiam ca Radoi este purtator de cuvant. Stiam ca e fotbalist. Inca il respect pentru valoarea sa si pentru ce inseamna el pentru echipa nationala si pentru Steaua" - Iuliu Muresan, presedinte CFR Cluj.
























737 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Strategul (Joi, 28 februarie 2008, 19:14)

    nicanor [anonim]

    Dar mamica ta lucreaza la SRI sau a tre cut la serviciul de informatii a lui HORTY
  • 0 (0 voturi)    
    miticii (Joi, 28 februarie 2008, 19:42)

    ortenszky [anonim]

    cea mai mare satisfactie pt mine e sa vad asemenea "comentarii". Pana ce miticii sunt atat de retardati, succesul nostru e garantat. Mersi, hai cfr!
    • 0 (0 voturi)    
      VA MANANCA GRIJA! (Joi, 28 februarie 2008, 20:07)

      FLORIN [anonim] i-a raspuns lui ortenszky

      Vad ca sunteti gatuiti de furie. Cred ca suferiti ca nu sunteti si voi "mitici". Iar ca sa va dau replica in stilul lui Mitica: Sa ne-o vedeti in supa! (sau gulas dupa caz!)
      • 0 (0 voturi)    
        raia (Joi, 28 februarie 2008, 20:22)

        ionut [anonim] i-a raspuns lui FLORIN

        nu stiu ce vezi si ce nu, florine, dar cred ca esti cam chior. ai grija ce mananci cu supa, a se pare ca nu iti face bine.
  • 0 (0 voturi)    
    mitici zici huh? (Joi, 28 februarie 2008, 21:02)

    Gabbone [anonim]

    pai mirela e olteanca get beget, parca miticii erau de la bucureshti numai sau acum s-a extins aria si cuprinde tot ceea ce nu tine de ardeal.

    in rest spurcatzii s-ar putea sa v-o traga duminica nu de alta dar cutzitu e la gatu lor, deci... n-au incotro. da stai linshtit ca CFR-ul ia eventu indiferent.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce mai spumega lumea :)))) (Joi, 28 februarie 2008, 22:38)

    Claude [anonim]

    Luati-va adio de la fotbal de performanta in Europa. Poate nationala sa incerce ceva in rest sintem VARZA. Toti
  • 0 (0 voturi)    
    pacatosii (Joi, 28 februarie 2008, 23:16)

    suporter [anonim]

    Mari pacatosi Claude [anonim] de mai sus si Radoi, jucatorul "purtator de cuvant" .
    Zic asta deoarece GURA PACATOSULUI ADEVAR GRAIESTE. Nationala o sa incerce ca INCERCAREA MOARTE N-ARE! Dar nici zile multe.
  • 0 (0 voturi)    
    Forta CFR (Vineri, 29 februarie 2008, 7:29)

    Nemet-Deak [anonim]

    Ole CFR! In sfarsit apare o echipa din PROVINCIE care stie fotbal! Cat despre granzii aratata talentul adevarat: jocuri de culise si dam vina pe arbitri.
  • 0 (0 voturi)    
    Mai multa modestie n-ar strica! (Vineri, 29 februarie 2008, 7:57)

    Vali cel Batran [anonim]

    Daca oficialii de la CFR Cluj ar da dovada de mai multa modestie ar fi mai simpatici. Radoi are dreptate! Nu poti sa vii toata ziua sa critici o echipa ca Steaua care are un palmares si un nume in Europa numai pentru faptul ca ai acum o echipa care merge mai bine.Ridica-te la nivelul ei prin rezultate concrete si apoi te apuci de facut bancuri si de imprastiat ironii. Insa in balacareala la care s-au angajat cu Jiji (cel...destept....cel frumos....cel bogat.....cel cultivat ...cel mai cel....din Romania) nu fac altceva decat sa demonstreze inca odata ca cine se aduna se aseamana!
    • 0 (0 voturi)    
      Batrane! (Vineri, 29 februarie 2008, 10:17)

      domi [anonim] i-a raspuns lui Vali cel Batran

      Nu stiu ce vedeti voi, dar mie CFR-ul mi se pare mai modest decat ar trebui din punctul de vedere al declaratiilor. Nu vedeti ca saracul de Muresan incearca de fiecare data sa raspunda civilizat la prostiile si acuzatiile "dusmanilor"?! Ce mai vreti? Sa taca sau sa-si ceara scuze? ...De fapt a facut deja gestul acesta...