CFR Cluj cere depunctarea Stelei

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 12 februarie 2008, 9:15 Sport | Fotbal

Ando iritat
Foto: Rompres
Cu 10 zile inainte de reluarea campionatului, patronul Stelei a tulburat apele printr-o noua iesire sub-civilizata: "Nu am ce discuta despre Muresan si Paszkany! Un taran si un papagal!" In acelasi discurs, finantatorul din Ghencea anuntase ca CFR trebuie sa se multumeasca cu locul 3, implicit Cupa UEFA. 

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan a evocat depunctarea Stelei: "Nu am sa ii dau vreo replica fiindca Gigi nu a facut atita scoala cit mine sau Arpi. Asteptam sa vedem cum vor reactiona comisiile federatiei, pentru ca nu este pentru prima oara cind suntem jigniti".

"Cine mai e si Gigi asta? Miroase si acum a oaie si dechide gura?", a reactionat nervos antrenorul lui CFR, Ioan Andone, in momentul in care a aflat ultimele atacuri declansate de Becali impotriva gruparii sale.

Oficiali FRF declara ca exista acoperire regulamentara pentru o depunctare a Stelei, idee contrazisa insa de presedintele LPF Dumitru Dragomir: "Declaratiile lui Becali nu au treaba cu sportul, sunt pararile lui, sunt personale".
























1624 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    jos sudistii (Marţi, 12 februarie 2008, 9:31)

    tibi [anonim]

    JIJI si sudistii......puterea concentrata spre bucuresti au zilele numarate...atat in fotbal cat si economic.......numa gura din voi; fapte nimic...
    • +1 (1 vot)    
      mai usor cu generalizarile domnule tibi (Marţi, 12 februarie 2008, 20:56)

      Holon [anonim] i-a raspuns lui tibi

      gigi nu e indragit nici in sud iar eu personal, ca bucurestean nascut aici, imi doresc ca CFRul din Cluj sa ramana pe primul loc si sa faca performanta. Ne-am saturat si noi de ciobanii degenerati si de securistii aciuiati in jilturile puterii. sud,nord, est sau vest, suntem in Romania; merg destul de des prin Cluj si am vazut cum cocleala nu are frontiere ci doar nuante locale.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu inteleg (Marţi, 12 februarie 2008, 9:42)

    Gaspy [anonim]

    Am citit de 3 ori titlul articolului si citatul si tot nu inteleg.
    A evoca inseamna (conform DEX) "1) (fapte, evenimente din trecut) A readuce în memorie. 2) (persoane, lucruri din trecut etc.) A descrie (prin cuvinte) cu multă măiestrie artistică."

    Voiati sa spuneti cumva "CFR Cluj CERE depunctarea Stelei"? Nici asta nu reiese din articol.

    Sunteti jurnalisti. Aratati-o, pentru ca altfel nu sunteti cu nimic mai buni decat Vanghelie sau "Jiji".
  • 0 (2 voturi)    
    nu cred (Marţi, 12 februarie 2008, 10:01)

    Sebi [anonim]

    Cel mai frumos ar fi ca CFR sa-i dea peste nas lui Jiji castigand campionatul... dar in fotbalul din Ro mafia este prea puternica - nu cred ca CFR-ul va fi lasat sa ia campionatul cinstit, pe teren. Se vor face tot felul de masinatiuni, atat la arbitri, cat si la restul cluburilor...
    Ar fi prea frumos sa se joace campionatul nostru pe teren...
    • 0 (0 voturi)    
      Clujul (Marţi, 12 februarie 2008, 14:26)

      Geo [anonim] i-a raspuns lui Sebi

      CFR va castiga campionatul, poate sa behaie jiji cat vrea el! Ha-ha-ha
  • +2 (2 voturi)    
    traim in romania (Marţi, 12 februarie 2008, 10:15)

    anti jijimanele [anonim]

    nu l-au depunctat cind fugea cu sacosha de bani pe strada dupa jucatori si credeti ca o sa-l depuncteze acum ? Traiasca Cooperativa Fotbalului Romanesc condus cu succes de 100 de ani de dinastia MIrcea Sandu ... Uraaaaaaaaaa!!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    bucurestenii nu-s Becali (Marţi, 12 februarie 2008, 10:26)

    bogdan [anonim]

    Va rog frumos nu ii bagati in aceeasi oala pe bucuresteni si pe ciobani. Becali e un taran parvenit, care se imbraca de la case de moda din strainatate si crede ca nu-i mai miroase gura a branza si pielea a rahat de oaie. Taranii de Bucuresti sunt cea mai joasa specie...
    • +5 (5 voturi)    
      de asemenea (Marţi, 12 februarie 2008, 11:25)

      bobo [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      va rugam sa nu ii bagati in aceeasi oala pe ardeleni cu ciobanii aroganti cu vise de emancipare si autonomie (vezi comentariul numaru' 1) care au uitat istoria.

      un alt ardelean
  • +2 (2 voturi)    
    (...) (Marţi, 12 februarie 2008, 10:32)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Sunt stelist, si sunt constient ca Steaua poate fi depunctata din cauza mitocanului de Becali.

    Daca se intampla, au de suferit jucatorii.

    Ridicolul situatiei iese din faptul ca in aditia de ieri pe GSP.ro, era facuta o analiza foarte buna a jocului echipei dupa stadiu de pregatire din Mediterana: apararea era "beton", mijlocul mergea, extremele completau bine, atacul era percutant. Ca epilog, "Steaua merge bine si are sanse sa se bata la titlu".

    Si ce face dobitukul de jiji: iese si ii injura pe cei de la CFR ...

    Fara cuvinte ...
  • 0 (4 voturi)    
    bafta (Marţi, 12 februarie 2008, 10:43)

    cornelius [anonim]

    mare grija CFR ! sa nu va intalniti cu echipe din Cipru in grupele ligii campionilor , cu Milan si Barca sunt convins ca va descurcati.
  • +3 (3 voturi)    
    speranta (Marţi, 12 februarie 2008, 10:57)

    anonymus borsch [anonim]

    A baga in seama si, pe deasupra, a raspunde iesirilor constant patologice ale unei creaturi ce si-a facut loc in viata publica, ca o bubita inofensiva la inceput, nu face altceva decat sa-i sporeasca dimensiunile si sa o transforme intr-un buboi, care a ajuns de-o vreme sa se creada buricul pamantului.
    Daca nu va gasi nimeni un ac indeajuns de ascutit incat sa-i vina de hac, nu mai ramane decat nadejdea ca se va sparge singur intr-o buna zi.
  • +3 (3 voturi)    
    GAINARI DE BUCURESTI (Marţi, 12 februarie 2008, 14:15)

    MIKI [anonim]

    Nnu stiu daca merita bagat in seama acest individ.cu prostu sa nu te pui ca are mintea hodinita-graieste un proverb ,asa ca lasati-l in plata domnului(pe care oricum i-l venereaza).ma mira atitudinea altui impertinent,mitica de la liga;sint consideratiile lui-foarte bine ,fiecare are dreptul la pareri,dar cind ele sunt jigniri problema devine ca sa incalcat legea,do-mitica.eu de-as fii procuror de miine numai de mataluta m-as ocupa,din 90 incoace,cred ca as descoperi lucruri interesante.s-ar putea sa fii dat idei vreunui procuror( vezi cazul lui bernard tapie-olimpiques marseille).
  • +1 (1 vot)    
    BRAVO MIKI (Marţi, 12 februarie 2008, 18:16)

    Tony [anonim]

    Te felicit pt. observatia privind DD. Acest nenorocit din fruntea ligii pupat in fund de toti gugustiucii de ziarsti si de fatucile ziariste ar trebui sa taca dracului din gura ca numai prostii vorbeste.Sa se duca la DNA sa raspunda acolo pentru toate matrapazlicurile pe care le-a facut.Astept cu nerabdare ziua cind va fi saltat.