Steaua a invins Metalurg Liepajas cu 1-0, in prima partida a cantonamentului din Cipru. Unicul gol a fost reusit de Nicoale Dica, din penalty. Decarul Stelei a tradat o buna dispozitie de joc, spre deosebire de jucatorii sud-americani transferati in aceasta iarna. Pepe si Dayro Moreno, precum si Mendoza au nevoie de timp pentru acomodare.

Steaua (prima repriza): Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Nesu - Nicolita, Ovidiu Petre, Lovin, Surdu - Dica, Pepe Moreno.

Steaua (repriza secunda): Zapata - Petre Marin, Goian, Ninu, Dino Eze - Neaga, Bicfalvi, Plesan, Mendoza - Habibou, Dayro Moreno.

Urmatorul meci al Stelei va fi contra lui Levski Sofia, vineri, atunci cind pe marginea terenului isi va face aparitia si patronul echipei.