Cea mai echilibrata grupa a Cupei Africii, singura in care toate cele patru reprezentative au evoluat si la Campionatul Mondial, a debutat cu doua remize.

Mai intai Tunisia si Senegal au incheiat la egalitate, 2-2, intr-un joc in care ambele echipe au avut conducerea. Tunisia a deschis scorul prin Jomaa, in minutul 9, dar Senegal a intors rezultatul dupa golurile lui Bayal Sall, minutul 45, si Kamara, minutul 66. Traoui a restabilit egalitatea in minutul 83.

In meciul secund, Africa de Sud a remizat cu Angola. Sud-africanii s-au vazut condusi din minutul 30, dupa golul lui Manucho, reusind sa smulga un punct in minutul 88, cand Elrio van Heerden a restabilit egalitatea. Pentru Angola a evoluat in repriza secunda si fostul dinamovist Ze Kalanga care a avut o ocazie de gol.