Fratii Becali acuza DNA de linsaj mediatic

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 23 ianuarie 2008, 8:53 Sport | Fotbal

Saptamana trecuta, DNA a comunicat public cadrul unui dosar in care cerceteaza 10 personaje din fotbal, suspectate ca au comis neregularitati in realizarea unor transferuri, ce au condus la un prejudiciu de peste 10 milioane de euro in contul a 4 cluburi si peste 600.000 de euro in contul FRF.

Printre cei 10 nominalizati se afla si fratii Ioan si Victor Becali. Acestia au difuzat marti un comunicat de presa in care acuza DNA ca nu a permis avocatilor accesul la materialul probator. "Nu stim de ce anume suntem acuzati", spun cei doi, amintind ca exista o hotarire a Curtii Constitutionale care da dreptul reprezentantilor legali sa asiste la orice moment al urmaririi penale.

"Este un linsaj mediatic!", spun Ioan si Victor Becali. Tot marti, fostul impresar Gica Popescu a fost prezent la DNA, iar la iesire a declarat: "Abia acum am aflat care sunt invinuirile. Presa stia mult mai mult decit mine, ceea ce nu este normal!"




















1286 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Gunoaielor (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 13:50)

    Sebi [anonim]

    La puscarie e locul vostru, gunoaielor! Ne-am cam saturat sa tot vedem fetele voastre pocite la tv, sa ascultam minciunile voastre, si ne-am saturat de atitudinea voastra aroganta. Era deja timpul sa dispareti!
    • 0 (0 voturi)    
      Medicamente (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 23:25)

      kinn [anonim] i-a raspuns lui Sebi

      Medicamente, medicamente !!!
      Calmati-va d-le, oamenii au dreptul de a fi cum le place, aroganti, pociti, cum vor. Iar tv-ul puteti sa-l si inchidti cand vrei, sa stiti.

      Bine ar face sa-i si dovedeasca. Dar asa, de curiozitate, ce au a face Becali cu coruptia ? N-ar trebui sa-i ancheteze Procuratura generala, ca pe oamenii nomali ?
  • 0 (0 voturi)    
    Derbedeii Beali (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 14:43)

    Bula [anonim]

    Acesti derbedei au tupeul sa vorbeasca de linsaj mediatic, atunci cand cineva se baga in excrocheriile lor.
  • 0 (0 voturi)    
    Impostori (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 14:56)

    Zamolxisz [anonim]

    Linsaj mediatic? Rad si cu firele de par din nas.... Pai cine sunteti voi d-lor Becali din familia buna a bisnitarilor de seminte, blugi, guma de mestecat, bilete la film si parfumuri contrafacute??? Patriarhi? sau academicieni?
    Stim ca ar trebui sa va multumim pentru tot ce ati facut pana acum pentru aceasta tara... dar si voi ar trebui sa va temeti de aceasta multumire, care s-ar putea materializa in vreo 3 metripatrati de teren foarte scump, asa cum va place voua, e drept la 2 adancime, insa cu mult gazon des deasupra... optional un jucator transferat recent, fara acte, poate topai in perimetru spargand seminte in coltul gurii, imbracat in blugi + sacou negru cu gungi albe si palarie pe cap, totul pe coloana sonora a filmului naschu'... Afara din tara sau ciocu mic la -2, altfel nu mai scapam de ei...
  • 0 (0 voturi)    
    AU dreptate!!! Bravo Bekkli (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:54)

    corvus coraX [utilizator]

    Amaratii astia janghinosi au dreptate! Ar face bine ca DNA sa nu-i mai linseze mediatic ci sa ii dea direct pe mana gunoierilor...
  • 0 (0 voturi)    
    asta este (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:48)

    Doru [anonim]

    Nu cred ca vor face astia vreun minut la bulau... chiar daca vor fi declarati vinovati, probabil vor primi X ani de bulau "cu suspendare", si gata.
    In afara de miron cosma nu cunosc vreun alt imbuibat sa fi facut puscarie in tara asta de rahat. Iar lista celor cu probleme penale care (inca) nu au ajuns dupa gratii este foarte lunga - Pauneasca, Bombonel, Felix, patriciu, Copos, Iliescu, Remes, sorin ovidiu vantu, Baselu, Sechelariu, Tender, Marian Iancu si multi altii... Ce ziceti?
  • 0 (0 voturi)    
    pedeapsa (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 19:44)

    do [anonim]

    la streang cu ei
  • 0 (0 voturi)    
    Robert de Niro (Joi, 24 ianuarie 2008, 14:30)

    Andrei [anonim]

    Offtopic.. Nu vi se pare ca in poza asta Ioan Becali seamana foarte bine cu Robert de Niro?