Florin Andone a marcat pentru Deportivo La Coruna pentru al treilea meci consecutiv, insa echipa sa a pierdut partida de pe teren propriu cu Valencia, scor 1-2 (etapa a XIX-a din La Liga). Atacantul nationalei Romaniei a inscris cand mai erau doua minute de joc si a stabilit scorul final.

Florin AndoneFoto: rcdeportivo.es

Guedes a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 37, iar avantajul "liliecilor" a fost majorat de Rodrigo Machado, in minutul 64. Florin Andone, integralist la gazde, a inscris cu capul dupa o pasa a lui Adrian, in minutul 88.

Romanul a ajuns la 5 reusite in actualul sezon din La Liga, depasindu-l astfel pe Cristiano Ronaldo. Lusitanul are doua patru goluri inscrise in campionatul Spaniei.

Valencia se gaseste pe pozitia a treia in clasament, cu 40 de puncte, in timp ce Deportivo se afla pe locul 17, cu 16 puncte.

Rezumatul partidei Deportivo La Coruna vs Valencia.

6. Sevilla 29 etc.

Partidele Levante-Celta Vigo, Alaves-FC Sevilla, Espanol-Athletic Bilbao si Real Sociedad-Barcelona au loc duminica, iar intalnirea Betis - Leganes este programata luni.