Cosmin Contra a inscris golul victoriei pentru Getafe, in etapa a 22-a din campionatul Spaniei, in disputa de pe teren propriu cu FC Sevilla. Contra a fost introdus in minutul 81 si a marcat in minutul 90+2 golul care a consfintit rezultatul final: 3-2 pentru Getafe. Celelalte goluri ale intalnirii fusesera reusite de Casquero - minutul 31 si Albin - minutul 57, pentru gazde, respectiv Luis Fabiano - minutul 15 si Dragutinovici - minutul 88.

Acesta este primul gol stagional al fundasului roman care a bifat doar patru partide in actualul sezon din Primera Liga, si un total de 144 de minute.

Cu acest succes, Getafe a urcat provizoriu pe locul 15, dar se afla la un singur punct de zona retrogradabila.