Sampdoria a castigat confruntarea de pe propriul teren impotriva campioanei Juventus, scor 3-2, in etapa a XIII-a a campionatului din Italia. Echipa lui Massimiliano Allegri a punctat pentru prima data abia in minutul 90+1, prin Higuain. Dybala a inscris si el trei minute mai tarziu, insa "Batrana Doamna" nu a mai putut evita infrangerea.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Zapata '52, Torreira '71 si Ferrari '79. Pentru Juventus au inscris Higuain '90+1 (penalti) si Dybala '90+4.

A fost a doua infrangere a sezonului pentru Juventus, dupa 1-2 acasa cu Lazio. "Batrana Doamna" se afla pe locul doi in clasament, la patru puncte in spatele liderului Napoli, dar poate fi intrecuta de AS Roma (locul trei) si Internazionale Milano (locul patru), care au cate un punct mai putin si un meci in minus. Roma are o restanta chiar impotriva celor de la Sampdoria, iar Inter se va duela cu Atalanta, de la ora 21:45.

Sampdoria a acumulat 26 de puncte si se gaseste pe pozitia a sasea.

Alte rezultate inregistrate sambata:

Benevento - Sassuolo 1-2

Au marcat: Armenteros '65, Matri '57, Peluso '90+4

In minutul 67, de la gazde a fost eliminat Letizia. In minutul 90, Berardi (Sassuolo) a ratat un penalti.

SPAL - Fiorentina 1-1

Au marcat: Paloschi '42 / Chiesa '80

In minutul 90+1, de la SPAL a fost eliminat Oikonomou.

Torino - Chievo Verona 1-1

Au marcat: Baselli '33 / Hetemaj '14

In minutul 72, Belotti (Torino) a ratat un penalti. In minutul 88, de la Chievo a fost eliminat Radovanovic.

Udinese - Cagliari 0-1

A marcat: Joao Pedro '54

In minutul 90+9, de la Udinese a fost eliminat Bizzarri.

7. AC Milan 19 (+ un joc)

Meciul Internazionale Milano - Atalanta are loc tot duminica, iar confruntarea Hellas Verona - Bologna se va disputa luni.