Chindia Targoviste si Dunarea Calarasi au terminat la egalitate, sambata, scor 2-2, in derby-ul etapei a XVIII-a din Liga 2 la fotbal. In urma acestui succes, Dunarea Calarasi a urcat pe primul loc in clasament, cu 40 de puncte. AFC Hermannstadt (cu un meci mai putin disputat) are acelasi numar de puncte si tot plus 20 la golaveraj, dar a marcat mai putine goluri, astfel ca se gaseste pe pozitia a doua.

Logo Liga 2Foto: frf.ro

Cherchez a inscris golurile gazdelor, ambele din penalti (in minutule '34 si '45), in timp ce Missi '10 si Draghiceanu '78 au punctat pentru Dunarea Calarasi. Chindia a evoluat o repriza cu un jucator in minus, dupa ce Neicutescu a fost eliminat in minutul 45+1.

FC Arges - Olimpia Satu Mare 2-1

Partidele Academica Clinceni - CS Balotesti si CS Mioveni - AFC Hermannstadt vor avea loc duminica, de la ora 14.00, respectiv luni, de la ora 18.00.