Formatia Dinamo a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Juventus Bucuresti, in etapa a XIV-a a Ligii I si a urcat pe locul 6 in clasament, potrivit news.ro.

Golurile au fost marcate de Katsikas, in minutele 44 si 50, si Costache, in minutul 81.

1-0: Katsikas a marcat cu capul dupa lovitura de colt executata de Salomao

2-0: Katsikas a majorat scorul tot cu capul, dupa o centrare de pe dreapta

3-0: Costache preia o minge respinsa de apararea Juventus si a marcat de la 14 metri.

In minutul 37, Bajenaru a ratat o lovitura de la 11 metri acordat dupa un fault al lui Dudea asupra lui Stefan.

FC Dinamo Bucuresti: Penedo - Romera, Dudea, Katsikas, St. Filip - P. Anton (Nascimento '74), Mahlangu - Costache, Hanca (Bokila '68), Salomao - Nemec (Rivaldinho '79). Antrenor: Vasile Miriuta

Juventus Bucuresti: Draghia - Fl. Stefan, Benga, Wallace, Beta - Mihaiescu, Barbulescu (Sesar '73) - C. Petre (Dzalamidze '61), Bajenaru (Tira '61), Calintaru - Mazarache. Antrenor: Marin Barbu

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de Adrian Popescu si Raul Ghiciulescu, rezerva fiind Adrian Comanescu.

Observatori au fost Ion Craiu si Cornel Sorescu.

La meci au asistat 1616 de spectatori.

In minutul 18, la Peluza Catalin Haldan a fost afisat un banner pe care scria: Iulia, vrei sa fii sotia mea?, un fan de la Tribuna I cerandu-si prietena in casatorie.