VIDEO Getafe - Real Madrid 1-2/ Izbavirea a venit in minutul 85

Sâmbătă, 14 octombrie 2017, 19:35 Sport | Fotbal

Realul, victorie in Primera Division
Real Madrid a castigat greu, scor 2-1, meciul jucat pe terenul celor de la Getafe, intr-o disputa contand pentru etapa cu numarul opt din Primera Division. Golul victoriei a venit pe final, in minutul 85, si a purtat semnatura lui Cristiano Ronaldo.

Benzema a deschis scorul in minutul 39, insa gazdele au egalat prin Molina (56'). Fara sa se fi aflat neaparat intr-o zi mare, Realul a plecat totusi cu cele trei puncte de pe "Coliseum Alfonso Perez" dupa reusita lui Cristiano Ronaldo (85').

A fost meciul cu numarul 100 pentru Zinedine Zidane in calitate de antrenor al Realului.

Victoria i-a apropiat pe "albi" la patru puncte de liderul Barcelona - catalanii vor juca sambata seara pe terenul celor de la Atletico Madrid.

La meci au asistat 15.350 de spectatori.