​VIDEO Deportivo - Getafe 2-1/ Florin Andone a adus victoria gazdelor in minutul 87

Sâmbătă, 30 septembrie 2017, 16:13 Sport | Fotbal

Florin Andone, decisiv pentru Deportivo La Coruna
​Condusa cu 1-0 din minutul 54, Deportivo La Coruna a avut puterea sa revina si sa se impuna cu 2-1 in meciul cu Getafe, din etapa cu numarul sapte din Primera Division. Golul victoriei a venit tarziu, in minutul 87, si a fost reusit de Florin Andone.

Intrat pe teren in minutul 67, internationalul roman a fost decisiv pentru galicieni. Celelalte goluri au fost înscrise de Lucas Perez ’66 pentru La Coruna şi Ndiaye ’54 pentru Getafe.

Costel Pantilimon, al doilea roman al lui Depor, a fost integralist.

In urma acestui rezultat, La Coruna a acumulat sapte puncte, aflandu-se provizoriu pe locul 15, in timp ce Getafe se gaseste pe 11.