Kayserispor, formatie pregatita de Marius Sumudica, a castigat cu 2-0 meciul disputat impotriva celor de la Antalyaspor, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul cinci din campionatul de fotbal al Turciei.

Marius Sumudica, antrenor KayserisporFoto: Captura YouTube

La gazde, Silviu Lung Jr a fost integralist si a reusit sa pareze lovitura de la 11 metri executata de Samuel Eto'o in minutul 65.

Cristi Sapunaru a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 22. Golurile au fost marcate de Badji '1 şi Bulut '77.

La oaspeti evolueaza jucatori precum Samuel Eto'o, Samir Nasri, Vainqueur sau Djourou.

Dupa cinci etape disputate, Kayserispor se afla provizoriu pe locul trei, cu 10 puncte acumulate (la egalitate cu mult mai titratele Galatasaray si Besiktas).