Razvan Burleanu: "Voi demara procesul de negociere a rezilierii contractului lui Christoph Daum"

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 11 septembrie 2017, 16:58 Sport | Fotbal

Razvan Burleanu
Foto: Facebook
Presedintele FRF, Razvan Burleanu, a declarat, luni, ca in urma recomandarii Comisiei Tehnice de reziliere a contractului selectionerului Christoph Daum, va incepe negocierile pentru incetarea colaborarii cu tehnicianul german, informeaza frf.ro, conform News.ro.

"In urma propunerii Comisiei Tehnice, voi demara procesul de negociere a rezilierii contractului domnului Daum si, ulterior, negocierile privind desemnarea noului selectioner, in baza propunerilor primite de la presedintele Comisiei Tehnice", a spus Burleanu, luni, dupa o discutie cu presedintele Comisiei Tehnice a FRF, Mihai Stoichita.

Membrii Comisiei Tehnice a FRF au votat in sedinta de luni pentru demararea procedurilor de reziliere a contractului selectionerului Chriostoph Daum de catre Comitetul Executiv al federatiei.

Recomandarea de reziliere a contractului lui Christoph Daum va fi supusa validarii in prima sedinta a Comitetului Executiv.

Selectionata Romaniei a fost invinsa, la 4 septembrie, de nationala Muntenegrului, scor 1-0, in etapa a opta a grupei E si a ratat orice sansa de calificare la Cupa Mondiala din 2018. Christoph Daum antreneaza nationala Romaniei de anul trecut, dupa incheierea Campionatului European din Franta.


Citeste mai multe despre   























1586 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Nici un an fara o schimbare (Luni, 11 septembrie 2017, 17:09)

    Ochiana [utilizator]

    asa o sa mai construiti ceva durabil in fotbalul romanesc la Sfantul Asteapta !
    • -1 (1 vot)    
      hmm (Luni, 11 septembrie 2017, 23:45)

      Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui Ochiana

      parca nu erati atat de ingaduitori cu Piturca de exemplu. Si cu ala chiar aveam rezultate.. aceiasi jucatori.. Ciudat, tare ciudat.
  • +5 (13 voturi)    
    ce sens mai are? (Luni, 11 septembrie 2017, 17:12)

    bancher [utilizator]

    Daum a ratat calificarea, de ce sa ii platim clauza de reziliere de 1 mil euro? Mai bine pleaca singur, fara sa ii dam un ban.
  • +7 (9 voturi)    
    ce negocieri (Luni, 11 septembrie 2017, 17:13)

    stefansb [utilizator]

    mai e mai putin de o luna pana la ultimul meci, dupa care ii expira contractul. Ce sa negocieze? Sa ii propuna sa ii dea banii doar pe 2 sapt din luna asta?
    E evidnt ca trebuie sa ii plateasca tot salariu. Mai bine s-ar uita bine sa nu aiba ala vreo clauza in contract sa ajunga sa plateasca mai mult daca nu il lasa si la ultimele meciuri. Si-asa e compromisa calificare, pot numi antrenor din noiembrie incolo, care sa stie deja ca el va fi antrenor si sa inceapa sa urmareasca jucatorii
  • +8 (12 voturi)    
    Mai Burilene,tu chiar.... (Luni, 11 septembrie 2017, 17:32)

    gigiN [utilizator]

    ...nu pricepi ca antrenor poate fi oricine-chiar si tu-,pentru ca oricum nu ai cu cine sa faci o echipa onorabila ???
    • +4 (6 voturi)    
      Adevarul este asta (Luni, 11 septembrie 2017, 18:26)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      jucatori l-au sabotat pe Daum la ordinele mafiei din fotbal celebra Cooperativa.pare greu de crezut dar asta este advarul.ca sa scape de Burleanu l-au sabotat de Daum prin jucatori.Pentru banii din fotbal la care nu mai ajung proprietarii jucatorilor.Burleanu este tinta.Atzi vazut ce spumega Mitica Corleone....stie el de ce.Toata lumea stie ce se intampla...ziaristi sportivi stiu dar se fac ca analizeaza partide.Calificarea a fost sabotata.
  • +3 (3 voturi)    
    corect (Luni, 11 septembrie 2017, 17:59)

    ampersand [utilizator]

    Și să-ncepem negocierile cu Puiu Iordănescu. Sau Pițurcă.
    • 0 (0 voturi)    
      Stoichita (Luni, 11 septembrie 2017, 21:28)

      gechi [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Sau cu presrdintele comisiei tehnice.
  • +3 (3 voturi)    
    Da' poate pleci si tu cu el! (Luni, 11 septembrie 2017, 18:17)

    trem [utilizator]

    Il iei de mana...si va indepartati cu gratzie! Asa ar fi frumos si normal, sa iti asumi responsabilitatea o data cu el ca doar tu l-ai adus. Dar tu ce faci - te lepezi de el. Tehnica comunista - daca pierzi e vina ta, daca castigi - e meritul tuturor!

    Cine te-o fi pus bai baiatule in fruntea fotbalului a fost beat rau! Asa e peste tot in tzara asta - orice nepriceput e pus in functie de conducere si apoi se duce totul de rapa!
  • +2 (2 voturi)    
    :) (Marţi, 12 septembrie 2017, 9:28)

    HoriaN [utilizator]

    Florin Salam va fi inlocuitorul lui Christoph Daum la echipa nationala. Practic doar pe el il mai asculta jucatorii.