VIDEO Selectionerul Christoph Daum s-a enervat dupa ce a primit cadou o undita in timpul unei conferinte de presa

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 28 august 2017, 14:21 Sport | Fotbal

Daum a primit o undita drept cadou
Foto: captura digisport
Selectionerul Christoph Daum a primit cadou o undita la conferinat de presa de luni, din partea unui jurnalist al Gazetei Sporturilor, dupa ce tehnicianul a afirmat despre publicatie ca este buna doar la impachetat pestele. Daum nu a gustat gluma, s-a enervat si a refuzat cadoul, informeaza News.ro.

"Domnule Daum, ati facut o conexiune intre peste si ziarul Gazeta Sporturilor. Vrem sa va oferim un cadou, nu e periculos", i-a spus ziaristul lui selectionerului.

"E o comedie sau o conferinta de presa? Vreti sa incepeti o comedie sau vreti sa vorbim despre fotbal? Gazeta vrea sa creeze minciuni sau povesti amuzante? Noi vorbim despre sport, despre fotbal, dar tu nu esti interesat, creezi numai povesti amuzante. Ce e in spate? Nu ar trebui sa vorbesc la general, consider ca Gazeta are jurnalisti buni, fantastici, dar cei ca tine fac numai povesti amuzante, nu esti interesat de fotbal. Te rog frumos sa opresti asta, nu are nimic de-a face cu fotbalul. Vrei doar sa creezi povesti amuzante", a spus Daum.

Jurnalist Gsp: "Va uram mult noroc ca pescar!"

C.Daum: "Trebuie sa te duci la comedie, nu la sport!"

Jurnalist Gsp:"A fost doar un cadou."

C.Daum: "Nu, e comedie, nu esti interesat de fotbal."

Jurnalist Gsp: "A fost comedie cand ati vorbit de Gazeta Sporturilor si de peste in acelasi timp."

Daum nu a primit "cadoul", un angajat al FRF a luat undita ramasa pe masa la care statea antrenorul german. In final, Daum a precizat ca s-a referit numai la ce a scris jurnalistul respectiv cand a vorbit de "peste". Antrenorul le-a cerut scuze celorlalti ziaristi ai Gazetei Sporturilor pentru afirmatia sa.

De la 11:25' poti vedea momentul respectiv:

* Imagini: Digisport



Citeste mai multe despre   





















3899 vizualizari

  • -5 (9 voturi)    
    :)) (Luni, 28 august 2017, 14:31)

    liviul2006 [utilizator]

    :)))
    • +7 (17 voturi)    
      GSP e parte a Intact Media deci Dan Voiculescu (Luni, 28 august 2017, 14:36)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui liviul2006

      GSP tot timpul scrie articole anti Daum, PSD-ul vrea sa puna mana si pe FRF si in acelasi stil Antena 3 incearca sa-l denigreze pe selectioner
      • 0 (2 voturi)    
        habar nu am avut! :) (Luni, 28 august 2017, 16:04)

        liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        uite asa aflu si eu de la cititorii lor cine este GSP!
  • +10 (10 voturi)    
    glume... (Luni, 28 august 2017, 15:47)

    liviu_ [utilizator]

    de mitocani marca gsp....
    ce sa le ceri...
  • +7 (7 voturi)    
    Mafia fotbalului romanesc nu-l suporta pe Daum (Luni, 28 august 2017, 16:12)

    Metec [utilizator]

    Am observat tendinta jurnalistilor romani, majoritatea demult inchinati mafiei dambovitene, de a arunca vina pentru rezultatele proaste si pentru lipsa de performanta pe umerii antrenorului german. Insa, dupa esecurile catastrofale ale cluburilor romanesti in cupele europene, ar trebui sa ne venim in fire si sa acceptam umilinta: forbalul romanesc a ajuns pe ultimul loc in Europa! Aici au dus iresponsabilitatea, imoralitatea si lipsa de viziune a conducatorilor sai, dupa 1990, iar angajarea unui strain ca antrenor al Nationalei are ca rol tocmai inlaturarea mafiei locale de la butoane.
    • 0 (0 voturi)    
      corect (Luni, 28 august 2017, 20:48)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      dupa numeroasele trofee de C.M. si C.E.castigate de naitioinala de basicari a Romaniei, vine un neica-nimeni sa antreneze !?
      pai de ce nu punem dintre unul dintre meseriasii bastinasi, ca sa fie bine sa nu fie rau !?
      saptamanile trecute era pe siteul gauzetei, intr-o singura zi, vreo cinci articole care-l atacau pe C. Daum, probabil era ordin de zi pe....
  • +6 (6 voturi)    
    La ce rebuturi paraziteaza presa de sport,nu-i.... (Luni, 28 august 2017, 16:14)

    Plagarus [utilizator]

    .....de mirare.
    Doar jocurile interesate si marlania,ii mai pasuieste de ajutorul de somaj.