CM 2018, preliminarii: Christoph Daum a anuntat lotul Romaniei pentru meciurile cu Armenia si Muntenegru

de Diana Ene     HotNews.ro
Luni, 14 august 2017, 10:20 Sport | Fotbal

Christoph Daum
Foto: frf.ro
Selectionerul Christoph Daum a anuntat lotul de jucatori pe care se va baza la meciurile cu Armenia si Muntenegru, din preliminariile Campionatului Mondial de fotbal din 2018, informeaza frf.ro. Printre cei selectionati se afla nume precum Romario Benzar, Alexandru Baluta, Bogdan Tiru, Ciprian Deac si Alexandru Maxim.

Partida cu Armenia va avea loc pe 1 septembrie, de la ora 21:45, pe Arena Nationala, in timp ce meciul din deplasare cu Muntenegru se va disputa pe 4 septembrie, de la ora 21:45.



Lotul Romaniei:


*in paranteza: selectiile/ numarul de goluri

Portari:
Ciprian Tatarusanu (FC Nantes, 44/0), Costel Pantilimon (Watford, 25/0), Florin Nita (FCSB, 0/0)

Fundasi:
Bogdan Tiru (FC Viitorul, 2/0), Vlad Chiriches (Napoli, 47/0), Valerica Gaman (Karabukspor, 13/1), Alin Tosca (Betis, 7/0), Romario Benzar (FCSB, 7/0), Steliano Filip (Dinamo, 7/0), Cristian Ganea (FC Viitorul, 1/0), Sergiu Hanca (Dinamo, 2/0)

Mijlocasi:
Eric Bicfalvi (FC Ural, 4/0), Razvan Marin (Standard, 7/1), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 14/6), Mihai Pintilii (FCSB, 36/1), Alexandru Baluta (CSU Craiova, 1/1), Ciprian Deac (CFR Cluj, 11/0), Alexandru Maxim (Mainz, 27/1)

Atacanti: Andrei Ivan (FC Krasnodar, 5/0), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 28/4), Bogdan Stancu (Bursaspor, 50/14), Florin Andone (Deportivo, 15/1), Adrian Popa (Reading, 21/3)

Lista aditionala: Silviu Lung (Kayserispor, 3/0), Cosmin Moti (Ludogorets, 10/0), Alexandru Matel (Dinamo Zagreb, 17/0), Ionut Nedelcearu (Dinamo, 0/0), Dragos Nedelcu (FCSB, 1/0), Constantin Budescu (FCSB, 4/2), Dorin Rotariu (Club Brugge, 4/0), Gheorghe Grozav (Karabukspor, 15/3), George Puscas (Benevento, 0/0), Florin Tanase (FCSB, 2/0), Catalin Golofca (FCSB, 0/0).


S-au disputat in Grupa E pana acum:

Romania - Muntenegru 1-1
Danemarca - Armenia 1-0
Kazahstan - Polonia 2-2
Armenia - Romania 0-5
Muntenegru - Kazahstan 5-0
Polonia - Danemarca 3-2
Kazahstan - Romania 0-0
Danemarca - Muntenegru 0-1
Polonia - Armenia 2-1
Armenia - Muntenegru 3-2
Danemarca - Kazahstan 4-1
Romania - Polonia 0-3
Armenia - Kazahstan 2-0
Muntenegru - Polonia 1-2
Romania - Danemarca 0-0
Kazahstan - Danemarca 1-3
Muntenegru - Armenia 4-1
Polonia - Romania 3-1

Clasament:

1 Polonia 16 puncte (15-7)
2 Muntenegru 10 (14-7)
3 Danemarca 10 (10-6)
4 Romania 6 (7-7)
5 Armenia 6 (7-14)
6 Kazahstan 2 (4-16).

Au mai ramas de disputat:

1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, Romania - Armenia (ora 21:45)

4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Romania, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, Romania - Kazahstan (ora
21:45)

8 octombrie 2017: Danemarca - Romania, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00).

Castigatoarele celor 9 grupe de calificare obtin dreptul de a juca la Campionatul Mondial de fotbal, in timp ce 8 din cele 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un baraj, in dubla mansa.



Citeste mai multe despre   























1183 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Duminică