​VIDEO Barcelona - Real Madrid 1-3/ Galacticii, mari favoriti la castigarea Supercupei Spaniei

Luni, 14 august 2017, 8:51 Sport | Fotbal

Real, victorie mare pe Camp Nou
Real Madrid a facut un pas important spre castigarea Supercupei Spaniei, dupa ce a castigat, scor 3-1, mansa tur cu FC Barcelona, de pe "Camp Nou". Disputa retur va avea loc miercuri, 16 august, pe "Santiago Bernabeu".

Dupa o prima repriza "alba", tabela a fost modificata pentru prima data de Gerard Pique (50') - autogol.

Gazdele au egalat prin Messi, din penalti - in minutul 77', insa oaspetii au fost cei care s-au impus dupa reusitele lui Cristiano Ronaldo (80') si Asensio (90').

Madridul a incheiat disputa cu un jucator mai putin: Cristiano Ronaldo a fost eliminat in minutul 82, dupa ce a primit doua cartonase galbene.

Pe "Camp Nou" au asistat 89.514 spectatori la meciul cu marea rivala.

Rezumatul partidei Barcelona - Real Madrid:

2616 vizualizari

• +1 (5 voturi)
    dupa ce a primit doua galbene (Luni, 14 august 2017, 13:53)

zaboo [utilizator]

DEGEABA! iar Barca a primit pomana un penalty pentru teatru scurt ... ce a facut "geniul" Messy tot meciul? nimic! ce a facut marele Ronaldo in 10 minute: a schimbat soarta meciului... q.e.d.