VIDEO Liverpool - Atletico Madrid 1-1 (4-5 dupa penaltiuri)/ Echipa lui Diego Simeone a castigat trofeul Audi Cup

Joi, 3 august 2017, 9:49 Sport | Fotbal

Atletico Madrid, castigatoarea turneului amical Audi Cup 2017
Atletico Madrid a castigat turneul amical Audi Cup, dupa ce a invins-o pe Liverpool, scor 5-4, dupa executarea loviturilor de la 11 metri, in finala de pe stadionul Allianz Arena din Munchen. Dupa 90 de minute, scorul a fost 1-1.

Atletico a deschis scorul in minutul 33, prin albanezul Keidi Bare (19 ani), iar Liverpool a egalat in minutul 83, prin Roberto Firmino, care a transformat un penalti.

La loviturile de departajare, Jordan Henderson (Liverpool) a fost singurul jucator care a ratat si s-a incheiat 5-4 pentru Atletico.

Vezi aici rezumatul partidei Liverpool vs Atletico Madrid.

In finala mica a turneului, Napoli, cu fundasul Vlad Chiriches in teren in repriza a doua, a invins-o pe Bayern Munchen, campioana Germaniei, scor 2-0.

Golurile au fost marcate de Koulibaly '14 si Giaccherini '55.

Chiriches a intrat pe teren in minutul 60, in locul lui Maksimovic.