Liga 2: Programul turului sezonului 2017-2018

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 25 iulie 2017, 14:45 Sport | Fotbal

Liga 2
Foto: frf.ro
Noul sezon din Liga 2 la fotbal va debuta pe 5 august, printre cele mai interesante meciuri ale rundei fiind disputele FC Arges - Pandurii Targu Jiu, Chindia Targoviste - UTA Batrana Doamna si Dacia Unirea Braila - ASU Poli Timisoara.

Etapa I

Luceafarul Oradea - Metalul Resita
Ripensia Timisoara - Foresta Suceava
ASA Targu Mures - Stiinta Miroslava
Dacia Unirea Braila - ASU Poli Timisoara
FC Arges - Pandurii Targu Jiu
Chindia Targoviste - UTA Batrana Doamna
FC Metaloglobus - Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni - Dunarea Calarasi
CS Mioveni - CS Afumati
AFC Hermannstadt - CS Balotesti

Etapa a II-a

Metalul Resita - CS Balotesti
CS Afumati - AFC Hermannstadt
Dunarea Calarasi - CS Mioveni
Olimpia Satu Mare - Academica Clinceni
UTA Batrana Doamna - FC Metaloglobus
Pandurii Targu Jiu - Chindia Targoviste
ASU Poli Timisoara - FC Arges
Stiinta Miroslava - Dacia Unirea Braila
Foresta Suceava - ASA Targu Mures
Luceafarul Oradea - Ripensia Timisoara

Etapa a III-a

Ripensia Timisoara - Metalul Resita
ASA Targu Mures - Luceafarul Oradea
Dacia Unirea Braila - Foresta Suceava
FC Arges - Stiinta Miroslava
Chindia Targoviste - ASU Poli Timisoara
FC Metaloglobus - Pandurii Targu Jiu
Academica Clinceni - UTA Batrana Doamna
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt - Dunarea Calarasi
CS Balotesti - CS Afumati

Etapa a IV-a

Metalul Resita - CS Afumati
Dunarea Calarasi - CS Balotesti
Olimpia Satu Mare - AFC Hermannstadt
UTA Batrana Doamna - CS Mioveni
Pandurii Targu Jiu - Academica Clinceni
ASU Poli Timisoara - FC Metaloglobus
Stiinta Miroslava - Chindia Targoviste
Foresta Suceava - FC Arges
Luceafarul Oradea - Dacia Unirea Braila
Ripensia Timisoara - ASA Targu Mures

Etapa a V-a

ASA Targu Mures - Metalul Resita
Dacia Unirea Braila - Ripensia Timisoara
FC Arges - Luceafarul Oradea
Chindia Targoviste - Foresta Suceava
FC Metaloglobus - Stiinta Miroslava
Academica Clinceni - ASU Poli Timisoara
CS Mioveni - Pandurii Targu Jiu
AFC Hermannstadt - UTA Batrana Doamna
CS Balotesti - Olimpia Satu Mare
CS Afumati - Dunarea Calarasi

Etapa a VI-a

Metalul Resita - Dunarea Calarasi
Olimpia Satu Mare - CS Afumati
UTA Batrana Doamna - CS Balotesti
Pandurii Targu Jiu - AFC Hermannstadt
ASU Poli Timisoara - CS Mioveni
Stiinta Miroslava - Academica Clinceni
Foresta Suceava - FC Metaloglobus
Luceafarul Oradea - Chindia Targoviste
Ripensia Timisoara - FC Arges
ASA Targu Mures - Dacia Unirea Braila

Etapa a VII-a

Dacia Unirea Braila - Metalul Resita
FC Arges - ASA Targu Mures
Chindia Targoviste - Ripensia Timisoara
FC Metaloglobus - Luceafarul Oradea
Academica Clinceni - Foresta Suceava
CS Mioveni - Stiinta Miroslava
AFC Hermannstadt - ASU Poli Timisoara
CS Balotesti - Pandurii Targu Jiu
CS Afumati - UTA Batrana Doamna
Dunarea Calarasi - Olimpia Satu Mare

Etapa a VIII-a

Metalul Resita - Olimpia Satu Mare
UTA Batrana Doamna - Dunarea Calarasi
Pandurii Targu Jiu - CS Afumati
ASU Poli Timisoara - CS Balotesti
Stiinta Miroslava - AFC Hermannstadt
Foresta Suceava - CS Mioveni
Luceafarul Oradea - Academica Clinceni
Ripensia Timisoara - FC Metaloglobus
ASA Targu Mures - Chindia Targoviste
Dacia Unirea Braila - FC Arges

Etapa a IX-a

FC Arges - Metalul Resita
Chindia Targoviste - Dacia Unirea Braila
FC Metaloglobus - ASA Targu Mures
Academica Clinceni - Ripensia Timisoara
CS Mioveni - Luceafarul Oradea
AFC Hermannstadt - Foresta Suceava
CS Balotesti - Stiinta Miroslava
CS Afumati - ASU Poli Timisoara
Dunarea Calarasi - Pandurii Targu Jiu
Olimpia Satu Mare - UTA Batrana Doamna

Etapa a X-a

Metalul Resita - UTA Batrana Doamna
Pandurii Targu Jiu - Olimpia Satu Mare
ASU Poli Timisoara - Dunarea Calarasi
Stiinta Miroslava - CS Afumati
Foresta Suceava - CS Balotesti
Luceafarul Oradea - AFC Hermannstadt
Ripensia Timisoara - CS Mioveni
ASA Targu Mures - Academica Clinceni
Dacia Unirea Braila - FC Metaloglobus
FC Arges - Chindia Targoviste

Etapa a XI-a

Chindia Targoviste - Metalul Resita
FC Metaloglobus - FC Arges
Academica Clinceni - Dacia Unirea Braila
CS Mioveni - ASA Targu Mures
AFC Hermannstadt - Ripensia Timisoara
CS Balotesti - Luceafarul Oradea
CS Afumati - Foresta Suceava
Dunarea Calarasi - Stiinta Miroslava
Olimpia Satu Mare - ASU Poli Timisoara
UTA Batrana Doamna - Pandurii Targu Jiu

Etapa a XII-a

Metalul Resita - Pandurii Targu Jiu
ASU Poli Timisoara - UTA Batrana Doamna
Stiinta Miroslava - Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava - Dunarea Calarasi
Luceafarul Oradea - CS Afumati
Ripensia Timisoara - CS Balotesti
ASA Targu Mures - AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Braila - CS Mioveni
FC Arges - Academica Clinceni
Chindia Targoviste - FC Metaloglobus

Etapa a XIII-a

FC Metaloglobus - Metalul Resita
Academica Clinceni - Chindia Targoviste
CS Mioveni - FC Arges
AFC Hermannstadt - Dacia Unirea Braila
CS Balotesti - ASA Targu Mures
CS Afumati - Ripensia Timisoara
Dunarea Calarasi - Luceafarul Oradea
Olimpia Satu Mare - Foresta Suceava
UTA Batrana Doamna - Stiinta Miroslava
Pandurii Targu Jiu - ASU Poli Timisoara

Etapa a XIV-a

Metalul Resita - ASU Poli Timisoara
Stiinta Miroslava - Pandurii Targu Jiu
Foresta Suceava - UTA Batrana Doamna
Luceafarul Oradea - Olimpia Satu Mare
Ripensia Timisoara - Dunarea Calarasi
ASA Targu Mures - CS Afumati
Dacia Unirea Braila - CS Balotesti
FC Arges - AFC Hermannstadt
Chindia Targoviste - CS Mioveni
FC Metaloglobus - Academica Clinceni

Etapa a XV-a

Academica Clinceni - Metalul Resita
CS Mioveni - FC Metaloglobus
AFC Hermannstadt - Chindia Targoviste
CS Balotesti - FC Arges
CS Afumati - Dacia Unirea Braila
Dunarea Calarasi - ASA Targu Mures
Olimpia Satu Mare - Ripensia Timisoara
UTA Batrana Doamna - Luceafarul Oradea
Pandurii Targu Jiu - Foresta Suceava
ASU Poli Timisoara - Stiinta Miroslava

Etapa a XVI-a

Metalul Resita - Stiinta Miroslava
Foresta Suceava - ASU Poli Timisoara
Luceafarul Oradea - Pandurii Targu Jiu
Ripensia Timisoara - UTA Batrana Doamna
ASA Targu Mures - Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Braila - Dunarea Calarasi
FC Arges - CS Afumati
Chindia Targoviste - CS Balotesti
FC Metaloglobus - AFC Hermannstadt
Academica Clinceni - CS Mioveni

Etapa a XVII-a

CS Mioveni - Metalul Resita
AFC Hermannstadt - Academica Clinceni
CS Balotesti - FC Metaloglobus
CS Afumati - Chindia Targoviste
Dunarea Calarasi - FC Arges
Olimpia Satu Mare - Dacia Unirea Braila
UTA Batrana Doamna - ASA Targu Mures
Pandurii Targu Jiu - Ripensia Timisoara
ASU Poli Timisoara - Luceafarul Oradea
Stiinta Miroslava - Foresta Suceava

Etapa a XVIII-a

Metalul Resita - Foresta Suceava
Luceafarul Oradea - Stiinta Miroslava
Ripensia Timisoara - ASU Poli Timisoara
ASA Targu Mures - Pandurii Targu Jiu
Dacia Unirea Braila - UTA Batrana Doamna
FC Arges - Olimpia Satu Mare
Chindia Targoviste - Dunarea Calarasi
FC Metaloglobus - CS Afumati
Academica Clinceni - CS Balotesti
CS Mioveni - AFC Hermannstadt

Etapa a XIX-a

AFC Hermannstadt - Metalul Resita
CS Balotesti - CS Mioveni
CS Afumati - Academica Clinceni
Dunarea Calarasi - FC Metaloglobus
Olimpia Satu Mare - Chindia Targoviste
UTA Batrana Doamna - FC Arges
Pandurii Targu Jiu - Dacia Unirea Braila
ASU Poli Timisoara - ASA Targu Mures
Stiinta Miroslava - Ripensia Timisoara
Foresta Suceava - Luceafarul Oradea.


Citeste mai multe despre   






















2166 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri