​Liga 1: CFR Cluj - Viitorul 2-0

Sâmbătă, 22 iulie 2017, 23:26 Sport | Fotbal

Dan Petrescu
CFR Cluj a castigat cu 2-0 meciul disputat sambata seara in Gruia impotriva celor de la Viitorul. Partida a facut parte din etapa a doua a Ligii 1 la fotbal. Au marcat Urko Vera '17 si Boli '82 (autogol), informeaza News.ro.

Echipe:

CFR Cluj (antrenor Dan Petrescu):
Vatca - Manea, P. Vinicius, Muresan, Camora - Hoban, Deac - Culio (Nistor '88), Paun, Nouvier (Moutinho '90+1) - Vera (Bokila '75).

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rimniceanu - Boli, Tiru (Cicaldau '46), M. Constantin, Ganea - Benzar, Nedelcu (Mladen '75), D. Lopez (Dumitrescu '65) - Chitu, Tucudean, Herea.

Cartonase galbene:
Hoban '54 / Chitu '20, Nedelcu '36, D. Lopez '63.

3238 vizualizari

• +3 (11 voturi)
    Fara omenii,"rejele" este gol ! (Duminică, 23 iulie 2017, 7:12)

Plagarus [utilizator]

O caricatura de campeoana,pe care a " incoronat-o " CFRul,in meciul editiei trecute de la Ovidiu.
    Hagi bun de a " antrena " Speranta Nisporeni.
  • 0 (10 voturi)
    Pretul a fost platit (Duminică, 23 iulie 2017, 9:22)

CICEROnescu [utilizator]

La sf campionatului trecut CFR-ul a cedat meciul catre Viitorul dupa ce acesta din urma nu reusea sa dea gol. La pauza Hagi (regele :))) a tratat la vestiare. Si minune ! Viitorul a inscris in poarta unei apatice CFR. Hagi regele de mucava, campionul blaturilor. Mai penibil decat Pinalti sau Mitica la un loc.
    • -4 (6 voturi)
      Întreabă (Duminică, 23 iulie 2017, 13:43)

Chitcaila [utilizator] i-a raspuns lui CICEROnescu

și tu pe nea Mitică Dragomir sau pe altul priceput la blaturi și vei afla: Blaturile se aranjează înainte de meci, nu la pauză.