Claudiu Keseru a inscris doua goluri si a pasat decisiv o data la meciul castigat de Ludogoret Razgrad, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, in fata echipei Zalgiris Vilnius, rezultat in urma caruia formatia bulgara s-a calificat in turul trei preliminar al Ligii Campionilor. In prima mansa a turului doi preliminar, saptamana trecuta, Zalgiris s-a impus cu 2-1, potrivit news.ro.

Au marcat Natanael '41 (din pasa lui Keseru), Wanderson '55 si Keseru '56, '74 pentru Ludogoret, respectiv Nyuiadzi '15 pentru Zalgiris.

Celalalt roman de la Ludogoret, Cosmin Moti, a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 45.

Claudiu Keseru a primit un galben in minutul 75. El a jucat pana in minutul 88.

In prima mansa, disputata la 12 iulie, Zalgiris Vilnius, cu Liviu Antal pe teren pana in minutul 60, a invins cu scorul de 2-1 echipa Ludogoret Razgrad.