Fotbalistii Nelut Rosu, Sergiu Bus si Mihai Radut au inregistrat infrangeri, iar Bogdan Mitrea a obtinut o victorie, joi seara, in partidele din prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Europa, potrivit news.ro.

Echipa Lech Poznan, cu Mihai Radut prezent pe teren din minutul 84, a fost invinsa in deplasare, cu scorul de 3-2, de Haugesund.

Levski Sofia, cu Nelut Rosu integralist si Sergiu Bus pe teren din minutul 67, a fost invinsa cu scorul de 1-0, tot in deplasare, de Hajduk Split.

AEL Limassol, cu Bogdan Mitrea integralist, s-a impus in deplasare, scor 1-0, in fata echipei Progres Niederkorn. Mitrea a primit un cartonas galben in minutul 74.

Tot joi seara, Galatasaray a fost invinsa cu scorul de 2-0 de Ostersunds, in deplasare.

Partida FK Irtis Pavlodar - Steaua Rosie Belgrad, care a fost arbitrata de Marius Avram, s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Meciurile retur vor avea loc saptamana viitoare.