Dinamo a fost invinsa de NK Osijek, scor 4-1, in primul meci din stagiul de pregatire din Slovenia

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 21 iunie 2017, 22:20 Sport | Fotbal

Echipa Dinamo a fost invinsa, miercuri, la Maribor, cu scorul de 4-1 (1-1), de formatia croata NK Osijek, in primul meci din cadrul stagiului de pregatire din Slovenia, potrivit news.ro.

Pentru dinamovisti a marcat Adam Nemec, in minutul 32. Golurile echipei Osijek au fost inscrise de Mudrazija '18, Boban '78 si Ejupi '81 (penalti), '90.

Tehnicianul Cosmin Contra a folosit urmatoarea formula in prima repriza: Branescu - Romera Navarro, Dudea, Maric, St. Filip - Busuladzic, L. Gheorghe - Al. Dulca, Tircoveanu, D. Nistor - Nemec.

In repriza a doua, pentru Dinamo au evoluat: I. Popescu ￯ Dudea, M. Popescu, R. Grigore, M. Oliva - Mahlangu, I. Serban - Costache, Bumba, I. Gheorghe - Bawab.

Urmatorul meci amical al dinamovistilor este programat sambata,  impotriva croatilor de la NK Lokomotiva Zagreb.