Florin Andone a marcat doua goluri in partida pe care Deportivo La Coruna a castigat-o, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, in fata formatiei Las Palmas, in etapa a XXXVIII-a, ultima din La Liga.

Florin AndoneFoto: rcdeportivo.es

Andone, care a jucat pana in minutul 86, a marcat primele doua goluri ale intalnirii de pe "El Riazor", in minutele 4 si 28. Scorul final a fost stabilit de Carles Gil, in minutul 39. Din minutul 79, Las Palmas a evoluat in inferioritate numerica, dupa ce Hernan a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

In acest sezon din La Liga, Andone a reusit 12 goluri.

In urma acestei victorii, Deportivo La Coruna a acumulat 36 de puncte si va incheia sezonul pe locul 16.

6. Athletic Bilbao 63 etc.

Meciurile Atletico Madrid - Athletic Bilbao, FC Valencia - Villarreal, Celta Vigo - Real Sociedad, FC Barcelona - Eibar si Malaga - Real Madrid vor avea loc duminica.