​Real Madrid a mai facut un pas important spre titlul de campioana a Spaniei, formatia antrenata de Zinedine Zidane castigand cu 4-1 partida jucata pe "Santiago Bernabeu" cu Sevilla. Disputa a facut parte din runda cu numarul XXXVII (penultima) din Primera Division.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Pentru a fi sigura de titlu, Realul trebuie sa castige patru puncte din ultimele doua partide.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Nacho '10, Cristiano Ronaldo '23, '78 si Kroos '84, in timp ce pentru oaspeti a inscris Jovetici, in minutul 49.

Tot o victorie a bifat si Barcelona: 4-1 in deplasarea de pe terenul lui Las Palmas. Au punctat Neymar '26, '67, '71 si Luis Suarez '27, in timp ce pentru gazde a inscris Bigas, in minutul 63.