Liga I Dinamo a invins FCSB, scor 2-1, cu gol din penalti in minutul 90+6/ Viitorul devine principala favorita la titlu

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 1 mai 2017, 22:46 Sport | Fotbal

Cosmin Contra
Foto: Facebook

Formatia Dinamo conduce cu scorul de 2-1, echipa FCSB, dupa ce Sergiu Hanca a marcat din penalti in minutul 90+6. Dinamo a deschis scorul tot prin Sergiu Hanca, care a transformat o lovitura de la 11 metri in minutul 34. FCSB a egalat prin Pleasca, in minutul 53.

Partida a fost marcata de numeroase incidente, inceputul fiind amanat cu 10 minute din cauza rolelor de hartie aruncate de suporterii dinamovisti in teren, antrenorul Reghecampf a fost eliminat pentru proteste in final, iar suporterii dinamovisti au invadat terenul dupa fluierul de final.

Prin aceasta victorie Dinamo se apropie la 2 puncte de Viitorul si FCSB, iar lupta pentru titlu este deschisa.

Reghecampf: Noi am controlat jocul, ei au incercat sa joace doar pe Nemec. Ce pot sa le spun jucatorilor? Putina concentrare, mai ales in ultimul minut. William de Amorim nu trebuia sa faca acea alunecare (n.r. la Romera, la al doilea penalty) pentru ca avea dublaj. Va fi un final de campionat cu meciuri interesante. Ca echipa suntem mult mai puternici decat ceilalti, doar ca ratam foarte mult. Atmosfera a fost foarte buna. Speram sa avem la fel de multi suporteri si la meciurile urmatoare. Deocamdata n-am ce sa-mi reprosez (gsp.ro)

Danut Lupu: Ma bucur ca am reusit sa castigam in ultimele minute. Eu am spus la inceput ca putem lua acest campionat, cu putina sansa putem. De ce sa nu sper? Daca vom castiga cu CFR cu 2-1 si toate echipele gazda castiga, vom lua campionatul. Ma bucur pentru jucatori si pentru Contra, imi doresc sa ramana in continuare (news.ro.)
























10452 vizualizari

  • -10 (38 voturi)    
    Bataie de joc (Luni, 1 mai 2017, 23:00)

    ids [utilizator]

    Mai bine sa spuna Olguta cu Negoita si Burleanu de la inceput cine e campioana sa nu pierdem 1 an degeaba. 2 11m gratuite intr-un derbi....penibil.
    • +1 (31 voturi)    
      bataie de joc e.. (Luni, 1 mai 2017, 23:50)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui ids

      "antrenorul" fcsb ului...probabil ca "agenta" de jucatori
      a fost ocupata si nu a putut sa "pregateasca" meciul...cred ca ar trebui sa ti cumperi ochelari..cele 2 penaltiuri au fost corect acordate......iar derbedeii din tribune ( asa zisii suporteri ai fostei militii , precum si ceilalti de la fcsb ) si au aratat din nou nivelul de "cultura"...
      • +2 (12 voturi)    
        Are Sector7 o melodie: ti-o dedic! (Marţi, 2 mai 2017, 7:01)

        Iomen [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Cred c-ar trebui sa-ti cumperi cratima. Cat despre penaltiuri, da, meritau macar unul...daca se aduneau toate fazele la care Dinamo a primit penalti sezonul asta. La primul Nemec simte o mana pe el si sare ca-n piscina (orcine a jucat fotbal stie ca atingerea aia n-are cum sa dea efectul de la Nemec), iar la al 2-lea Amorin intra perfect corect si ia mingea. Cumva nu mai e permis sa ataci mingea prin alunecare in careu?
    • +2 (14 voturi)    
      Hategan n-ar fi dat al doilea penalti... (Marţi, 2 mai 2017, 7:08)

      Anges [utilizator] i-a raspuns lui ids

      ...dar a sarit tusierul si n-avut tupeu sa treaca peste. Sau poate cine stie? Asa era scenariul.
  • +2 (34 voturi)    
    Victorie meritată (Luni, 1 mai 2017, 23:38)

    2mai [utilizator]

    Suporterii incredibili, valoarea antrenorului și ambiția superbă a jucătorilor dinamoviști au învins meritat o echipă roș-albastră mult superioară din punct de vedere tehnic.
    • +8 (12 voturi)    
      Mai bine zi golani nu suporteri (Marţi, 2 mai 2017, 6:41)

      Anarb [utilizator] i-a raspuns lui 2mai

      Astea nu sint conditii de fotbal. E inadmisibil sa nu poti sa bati un corner. Cu Boldrin lovit de 2 ori meciul trebuia oprit. In cel mai rau caz se intrerupea meciul se evacua peluza si apoi se relua. Sa stea sa vada la TV ca poate se calmeaza. Da' Hategan pricum a vazut alt meci.
  • +8 (8 voturi)    
    Firme de paza de incompetenti (Marţi, 2 mai 2017, 17:02)

    DanMiclea1 [anonim]

    Firma de paza de pe stadion avea paznici care NU faceau nimic. Sunt firme de sifonat bani in care nimeni nu stie ce are de facut