Real Madrid s-a dezlantuit pe terenul celor de la Deportivo La Coruna, castigand cu 6-2 partida din cadrul etapei a a XXXIV-a din campionatul Spaniei. Florin Andone a marcat si a pasat decisiv in confruntarea de pe "El Riazor'', insa Deportivo nu a putut evita infrangerea.

Florin Andone, gol impotriva lui Real MadridFoto: rcdeportivo.es

Florin Andone, care a fost integralist la gazde, a inscris in minutul 34 si a centrat la golul lui Joselu (83). Real Madrid a inceput in forta, marcand din primul minut prin Alvaro Morata.

Pentru echipa lui Zinedine Zidane au mai inscris James Rodriguez (14, 67), Lucas Vazquez (44), Isco (77) si Casemiro (87).

Real Madrid se afla pe locul doi in clasament, cu 78 de puncte, la egalitate cu Barcelona, dar cu golaveraj mai slab. "Galacticii" au si o partida mai putin disputata. Deportivo La Coruna ocupa locul 16, cu 31 de puncte.

S-au disputat miercuri:

Deportivo La Coruna - Real Madrid 2-6

Leganes - Las Palmas 3-0

Valencia - Real Sociedad 2-3

Barcelona - Osasuna 7-1

Meciurile Deportivo Alaves - Eibar, FC Sevilla - Celta Vigo si Athletic Bilbao - Betis Sevilla vor avea loc joi.