Viktor Kassai a fost unul din personajele principale din Real Madrid vs Bayern, centralul maghiar contribuind la calificarea galacticilor in semifinalele Champions League. Madridul a castigat cu 4-2, dupa prelungiri, iar deciziile arbitrului i-au scandalizat pe nemti.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Dupa 90 de minute, a fost 2-1 pentru Bayern, intrandu-se in prelungiri (la Munchen, Realul a castigat cu acelasi scor, in mansa tur). Pentru Real Madrid au marcat Cristiano Ronaldo '76, '105, '110 si Marco Asensio '112, in timp ce pentru Bayern Munchen au inscris Robert Lewandowski '53 din penalti si Sergio Ramos '78 autogol.

Bayern Munchen a jucat in inferioritate numerica din minutul 84, dupa eliminarea lui Arturo Vidal.

Ce i se reproseaza lui Kassai: eliminarea gratuita a lui Vidal si doua goluri marcate din off-side de Ronaldo in prelungirile disputei de la Madrid.

Aici poti vedea golurile din Real Madrid vs Bayern.

Aici poti vedea un rezumat extins al disputei Real Madrid vs Bayern Munchen.