VIDEO Real Madrid - Bayern 4-2/ Galacticii, in semifinale - Nemtii acuza: "Calificare furata"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:14 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo
Foto: Uefa.com
Viktor Kassai a fost unul din personajele principale din Real Madrid vs Bayern, centralul maghiar contribuind la calificarea galacticilor in semifinalele Champions League. Madridul a castigat cu 4-2, dupa prelungiri, iar deciziile arbitrului i-au scandalizat pe nemti.

Dupa 90 de minute, a fost 2-1 pentru Bayern, intrandu-se in prelungiri (la Munchen, Realul a castigat cu acelasi scor, in mansa tur). Pentru Real Madrid au marcat Cristiano Ronaldo '76, '105, '110 si Marco Asensio '112, in timp ce pentru Bayern Munchen au inscris Robert Lewandowski '53 din penalti si Sergio Ramos '78 autogol.

Bayern Munchen a jucat in inferioritate numerica din minutul 84, dupa eliminarea lui Arturo Vidal.

Ce i se reproseaza lui Kassai:
eliminarea gratuita a lui Vidal si doua goluri marcate din off-side de Ronaldo in prelungirile disputei de la Madrid.

Aici poti vedea golurile din Real Madrid vs Bayern.


Aici poti vedea un rezumat extins al disputei Real Madrid vs Bayern Munchen.


Citeste mai multe despre   























11539 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    Arbitrul meciului FC Barcelona - Juventus Torino (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:26)

    Susufler0 [utilizator]

    a facut o criza de apendicita iar UEFA a decis in dimineata asta inlocuirea lui cu Viktor Kassai, din ratiuni de proximitate !
    • +6 (6 voturi)    
      ha, ha (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:02)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      sa vezi ca se califica Barca (desi nu merita).
      • 0 (2 voturi)    
        Tocmai datorita arbitrajului lui Kassai (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:41)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        sansele Barcelonei de a primi mai mult decat cei 5% ce se acorda in mod traditional de catre arbitri echipelor gazda sunt cvasinule.

        PS. Ori 5% partinire este cu totul si cu totul insuficient pt ca Barca sa se califice in semifinalele UCL !
  • +11 (11 voturi)    
    asta e motivu... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:05)

    liviu_ [utilizator]

    pt care nu ma mai uit la fotbal...
    • +1 (3 voturi)    
      Inseamna ca te-ai cufundat in lectura, teatru, (Miercuri, 19 aprilie 2017, 10:42)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      film !

      PS. Fericitule !
  • -1 (5 voturi)    
    Vidal (Miercuri, 19 aprilie 2017, 18:34)

    Raju [utilizator]

    Vidal trebuia de mult eliminat, arbitrul a facut dreptate cu mare intarziere! Lovitura de pedeapsa data lui Robben a fost total gresita, la autogol Lewandowski a plecat din offsid deci greselile de arbitraj au favorizat ambere echipe in mod egal
    • +2 (4 voturi)    
      Blanco, blanco, dar nici asa ! :) (Miercuri, 19 aprilie 2017, 19:42)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Raju

      Raju, dame la camiseta !

      PS. Fara suparare dar ai vazut alt meci. ;)
      • -1 (1 vot)    
        a vazut perfect (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 13:19)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        am vazut meciul a doua oara si este EXACT cum spune Raju - fie ca iti place, fie ca nu! iti dau linkuri care sa demonstreze ce zice
    • 0 (0 voturi)    
      min 46 (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 13:16)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Raju

      fault grosolan dar Vidal ramane pe teren...
      • 0 (0 voturi)    
        priveste (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 13:40)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        https://youtu.be/faPdqPee8hQ
        • 0 (0 voturi)    
          Bine, bine ! Pregateste-te maine insa (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 14:32)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          sa o patiti ca acum doi ani : doua le da Mesi si doua, Suarez, desi inteleg ca negociaza cu Neymar sa-l lase pe ala sa dea un gol. Daca nu se inteleg o sa faca precum in 2010 pe Camp Nou : o sa le arate palma cu cele cinci degete rasfirate !
    • 0 (0 voturi)    
      foarte corect remarcata (Sâmbătă, 22 aprilie 2017, 13:18)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Raju

      pozitia de offside la autogolul ala... dar pe HN se prezinta numai "hotiile" Realului... ca sa nu observe nimeni ca messi_cariciul nu mai da goluri de multisor
      • 0 (0 voturi)