Liga Campionilor: Real Madrid a invins Bayern Munchen, scor 4-2 dupa prelungiri. Eliminare gratuita la nemti, hattrick Ronaldo

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 19 aprilie 2017, 0:24 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo
Echipa spaniola Real Madrid, detinatoarea trofeului, s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 dupa prelungiri, formatia germana Bayern Munchen, in mansa secunda a sferturilor de finala ale competitiei, potrivit news.ro.

Nemtii au condus cu 2-1 la finalul celor 90 de min, dar Arturo Vidal a fost eliminat eronat, iar madrilenii au mai marcat de 3 ori in prelungiri, Cristiano Ronaldo reusind un hattrick.

Marti, pentru Real Madrid au marcat Cristiano Ronaldo '76, '105, '110 si Marco Asensio '112, in timp ce pentru Bayern Munchen au inscris Robert Lewandowski '53 din penalti si Sergio Ramos '78 autogol.

Bayern Munchen a jucat in inferioritate numerica din minutul 84, dupa eliminarea lui Arturo Vidal.

In semifinalele Ligii Campionilor s-a mai calificat echipa spaniola Atletico Madrid care a trecut de formatia engleza Leicester City, dupa 1-0 pe teren propriu si 1-1 in deplasare.

Ultimele doua sferturi de finala ale Ligii Campionilor se vor disputa miercuri, de la ora 21.45, dupa urmatorul program: FC Barcelona (Spania) - Juventus Torino (Italia), in tur 0-3, si AS Monaco (Franta) - Borussia Dortmund (Germania), in tur 3-2.

Tragerea la sorti a semifinalelor Ligii Campionilor va avea loc vineri, de la ora 13.00.

5070 vizualizari

• -1 (9 voturi)
    Sa vedem presa germana (Miercuri, 19 aprilie 2017, 0:47)

OmniStudio [utilizator]

cum desfiinteaza echipa de arbitrii honvezi! Pe undeva se face dreptate, prea se pupau pe gura maghiarii cu nemtii; si cu rusii. Macar se lamuresc si ei.
    Poate ca se va pune si problema meciului la care portarul nostru a fost stropit cu urina si lovit cu monede si alte obiecte. Oare politia maghiara o sa descopere faptasii? Ca daca o sa fie intrebat Marko Bella, cu siguranta ca se va "delimita"
    Dar ce sa te mai astepti, cand la nivel inalt, maghiarii tot tulbura apele, iar autoritatile romane se fac ca ploua!
    • +2 (4 voturi)
      iti dai seama ca e doar fotbal:) (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:15)

banatul e fruncea [utilizator] i-a raspuns lui OmniStudio

Cat de patetic sa fii ca sa incepi un monolog despre Marko Bela, relatiile Ungariei cu Rusia si Germania, despre relatiile interetnice din Romania... toate astea bazat pe niste greseli de arbitraj din fotbal :)) Relaxeaza-te putin, ia-ti o gura de aer si nu mai cauta conspiratii peste tot... e doar sport:) (P.S. sunt un fan Bayern super dezamagit dar mandru de echipa)
  • +10 (10 voturi)
    Eliminare gratuita... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 1:14)

Sebycopilu [utilizator]

Si gol decisiv din offside Ronaldo. Arbitrii au facut praf meciul ca si in tur.
  • -6 (12 voturi)
    Prea putin Bayern. (Miercuri, 19 aprilie 2017, 1:49)

krampus [utilizator]

Arturo Vidal joaca permanent sub amenintarea eliminarii, nu cred ca este vreun meci in care sa nu ia un galben macar. Ma intreb ce cauta in echipa Bayern unul ca Muller; tot meciul a dat din maini si a facut pressing la arbitru iar la sfarsit avea tricoul uscat. Lewandowski nu prea s-a vazut, Robben a obtinut un penalty cu priceperea lui de simulant dar a trebuit sa-si dea Ramos autogol ca sa o readuca in joc pe Bayern ! Prea putin in fata Realului !
    • +1 (5 voturi)
      Sigur ai văzut alt meci ! (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:26)

Davidias [utilizator] i-a raspuns lui krampus

Nu știu ce meci ai văzut dar sigur a fost altul. Până la eliminarea total greșită (intenționată) a lui Vidal, Realul nu prea s-a văzut pe teren. Atunci a început meciul pentru ei. Doar cu superioritatea asigurată de arbitrul hoț, au putut învinge. Bineînțeles și pe fondul dezamăgirii celor de la Bayern în urma celor două decizii (special) greșite ale arbitrului.
  • +8 (12 voturi)
    A câștigat arbitrul ! (Miercuri, 19 aprilie 2017, 3:02)

Davidias [utilizator]

Și în tur și în retur a primit Realul pomană ... Dacă nu primeau cartonaș roșu cei de la Bayern juca trei zile Realul și tot nu bătea. ”Experimentatul” arbitru Kassai.
    De râsu lumii !!!
  • 0 (2 voturi)
    multumim uefa... (Miercuri, 19 aprilie 2017, 9:05)

liviu_ [utilizator]

uite d-asta nu ma mai uit la fotbal...
    cand favorizezi clar o echipa la nivelul asta... ar trebui sa nu mai ai dreptul sa fii arbitru!

in ultimul timp am inceput sa urasc realul... are exact "calitatile" care nu le sufar: isi bate joc de propriile vedete, cumpara tot dar nimic mai mult, castiga prin orice mijloace, sunt plini de ei etc...

inca nu inteleg cine dracu se mai uita la fotbal... jumate din CLuri si WCuri au fost viciade de "greseli" crare de arbitraj... daca vreau ca echipa mea sa castige tot timpul ma joc pe computer, nu ma uit la o echipa care castiga pentru ca vrea.... cine_dracu_conduce_uefa_acum asta!