VIDEO Incidente la Lyon! Suporterii francezi s-au refugiat pe gazon ca sa scape de violentele suporterilor turci

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 13 aprilie 2017, 22:49 Sport | Fotbal

Tensiuni intre suporterii francezi si turci
Foto: youtube.com
Momente incredibile la Lyon, acolo unde Olympique trebuia sa dispute mansa tur din sferturile Europa League impotriva turcilor de la Besiktas.

Dupa ce in ultimele ore fanii turci au creat probleme pe strazile din Lyon, acestia au produs scandal si in stadion. Conform presei din strainatate, fanii turci i-au provocat pe cei francezi, ultimii fiind nevoiti sa invadeze gazonul pentru a scapa de furia de nestavilit a fanaticilor turci, prezenti in numar considerabil la Lyon, potrivit gsp.ro.

UPDATE Formatia Olympique Lyon a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Besiktas Istanbul, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, potrivit News.ro.

Pentru Lyon au marcat Tolisso '83 si Morel '85, iar pentru Besiktas a punctat Babel '15.

Meciul a inceput cu intarziere de 45 de minute, dupa ce fanii echipei franceze au invadat terenul.

Returul va avea loc saptamana viitoare.






























19590 vizualizari

  • +24 (38 voturi)    
    Intre ei, musulmanii! (Joi, 13 aprilie 2017, 22:58)

    CezarN [utilizator]

    Doua tari musulmane si problemele lor.
    • +5 (15 voturi)    
      se (Joi, 13 aprilie 2017, 23:48)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      pare ca musulmanii francezi, fiind mai noi, sint si ceva mai moi. Dar isi vor lua revansa in curind, sub inteleapta conducere a tovarasilor macron si/sau melenchon, care vor avea grija sa aduca franta pe un loc fruntas in rindul tarilor musulmane.
    • -2 (4 voturi)    
      greşit (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:42)

      Radu_Luci [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      a fost o organizare proastă şi clubul trebuie amendat, poate chiar şi să joace un meci cu porţile închise. la noi, dacă ţin bine minte, parcă reţeta asta a fost administrată de curând.
  • +5 (5 voturi)    
    Poftim (Joi, 13 aprilie 2017, 23:00)

    mitg [utilizator]

    Tembelii iubitori de Erdogan dau de "civilizatii" fani ai sportului francez.

    Jenibil.
  • +4 (10 voturi)    
    Si asta este numai inceputul (Joi, 13 aprilie 2017, 23:08)

    quietguy58 [utilizator]

    Si asta este numai inceputul.
    Sa vezi cind Turcia & celelate state musulmane vor invada Europa cum va fi.
    • +6 (6 voturi)    
      hehehe (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:39)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      Ma intreb unde o sa fuga atunci imbecilii de occidentali? Probabil ca o se arunce in Atlantic crezand ca pot sa inoate pana in America.
      • -2 (2 voturi)    
        in romania (Vineri, 14 aprilie 2017, 21:24)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui john70

        puhoaie de imbecili occidentali se vor refugia in romania, ca aici tot prostu' e geostrateg.
  • +12 (12 voturi)    
    Turcia (Joi, 13 aprilie 2017, 23:57)

    rsbl [utilizator]

    - Jandarmeria ce pazea?
    - Poate ar trebui exclusi turcii din Europa League. Sa joace la ei in Asia
    • +3 (5 voturi)    
      hehehe (Vineri, 14 aprilie 2017, 8:40)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui rsbl

      Usor cu continentalizarea, ca unii sunt de parere ca Europa se termina la Viena sau, mai moderat, la Budapesta sau, mult mai generos, pe Carpati.
      • 0 (0 voturi)    
        si? (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 1:05)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui john70

        n-au dreptate?
  • +9 (11 voturi)    
    Acum se vede clar... (Vineri, 14 aprilie 2017, 0:02)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    ... de ce Putin si Erdogan sunt prieteni.
    Nu e nicio diferenta intre natiile astea doua. Sunt la fel de barbare si primitive si cu minim de respect pentru Europa si UE in general. Nu ma izic de democratie, stat de drept, justitie etc.

    Acesti doi mari "grei", impreuna cu Orban alcatuiesc manualul perfect de instructiuni pentru viitoarea Inalta Mustata ce va domni peste aceste teritorii (ce vor fi in curand) pustii si suflate de vant.
    Ultasii la noi si-asa au creier suficient cat sa se imbrace si sa iasa din casa si cam atat, in rest, deja e cunoscuta relatia de prietenie dintre PSD si anumite "ligi" de ultrasi.

    Singura intrebare este daca ii lasam sa capete atata putere. Atat. S-a vazut in timpul protestelor ca nu au scrupule.
    • -4 (10 voturi)    
      "ii lasam sa capete atata putere" (Vineri, 14 aprilie 2017, 1:36)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      "ii lasam sa capete atata putere"...
      Da' cine esti tu ca sa-i opresti sa aiba "atita putere"?

      Pina una alta, pe turci ii doare in virful de la narghilea si pe rusii in balalaica de europeni.
      • -1 (1 vot)    
        ii doare mult mai rau Aliosa (Vineri, 14 aprilie 2017, 18:02)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

        ii doar in buzunare si pe turci si pe rusi.
        Fara europeni sunt niste rahati asiatici si unii si altii.
      • 0 (2 voturi)    
        no comment! (Vineri, 14 aprilie 2017, 19:14)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

        "Da' cine esti tu ca sa-i opresti sa aiba "atita putere"?"
        Oare acelasi lucru ai zis si cand a iesit OUG13? Sau tu erai printre cei care aplauda initiativa PSD?
  • +14 (14 voturi)    
    Cine-si imagineaza (Vineri, 14 aprilie 2017, 1:57)

    OmniStudio [utilizator]

    ca la Moscheea de la Bucuresti va fi o scoala de balet si bune maniere, sa ia nota!
    • +1 (1 vot)    
      constructia ei va... (Vineri, 14 aprilie 2017, 20:02)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui OmniStudio

      fi anulata. Stai linistit. Doar daca PNL + USR vor ajunge la putere ar mai avea sanse...
      • 0 (0 voturi)    
        USR s-a declarat impotriva moscheii (Sâmbătă, 15 aprilie 2017, 11:39)

        Irizat [anonim] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

        SI oricum, nu vad ce politician roman si-ar pune in cap Armata Nationala a Pupatorilor de Moaste!

        In sfarsit, ma bucur ca exista pupatori de moaste in Romania! Si cred ca BOR face o investitie buna, tinand in alerta aceasta armata!
  • +1 (5 voturi)    
    ce penibil (Vineri, 14 aprilie 2017, 10:44)

    Dodel540 [utilizator]

    Francezii oare stiu ca au jucat acasa ? "Acasa" in fotbal inseamna acolo unde galeria adversa tremura de frica si sta resemnata in sectorul ei ca altfel este vai de ei.
    Cum ar fi un 3-0 pentru besiktas pentru invadarea terenului de catre suporteri?
    • +1 (1 vot)    
      daa (Vineri, 14 aprilie 2017, 21:31)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      Asa e dodel, la folbal mergi ca sa te bati cu toti dodeii ultrasi. Cum nu-ti place fata unui dodel, pam pam doua suturi in oaie si un cap in mecla.
      • 0 (0 voturi)    
        nu ai inteles nimic (Duminică, 16 aprilie 2017, 10:15)

        Dodel540 [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        Ideea nu este sa te bati ci sa inspiri forta prin numar, atitudine si prestanta.
        Faceau turcii asa ceva in Italia sau in Anglia?