VIDEO Juventus - Barcelona 3-0/ Inca o umilinta pentru catalani in CL

Miercuri, 12 aprilie 2017, 9:14 Sport | Fotbal

Dybala, omul partidei pentru Juve contra Barcelonei
De-abia trecuta prin "visul urat" numit Paris (Barca a pierdut cu 4-0 in capitala Frantei), campioana Spaniei a avut parte de inca o seara neagra, catalanii fiind invinsi cu 3-0, la Torino, de Juventus (Champions League, sferturi - mansa tur). Formatia lui Luis Enrique a primit sapte goluri si nu a marcat niciunul in ultimele doua deplasari din competitie, prea mult pentru o echipa care vrea castigarea trofeului.

Golurile au fost marcate de Paulo Dybala in minutele 7 si 22 si Giorgio Chiellini in minutul 55.

Returul va avea loc saptamana viitoare pe "Camp Nou" din Barcelona.

Aici poti vedea rezumatul UEFA de la meciul Juventus vs Barcelona.

Aici poti vedea un rezumat extins la disputei de pe "Juventus Stadium".

5315 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    oare recupereaza si acum? (Miercuri, 12 aprilie 2017, 9:17)

nick24 [utilizator]

la o echipa italiana e cam greu sa-i marchezi 4-5 goluri.
    • +4 (4 voturi)
      Depinde (Miercuri, 12 aprilie 2017, 9:31)

Tze [utilizator] i-a raspuns lui nick24

Daca se apara Juve ca aseara, nici o sansa. Oricum, dupa un meci ca cel de aseara, Juve merita clar calificarea! :D
    • +3 (7 voturi)
      ha, ha (Miercuri, 12 aprilie 2017, 9:33)

bancher [utilizator] i-a raspuns lui nick24

nici cu francezii nu recuperau daca nu ii favoriza arbitrul.
      Hai sa fim seriosi, Barcelona se poate considera out. Este sfarsitul unei epoci in fotbal, epoca tiki-taka cu pase scurte si fara sut la poarte din afara careului.
      La revedere Barcelona, dupa ce am vazut cum au castigat cu arbitrul in meciul cu francezii, nu mai tin cu ei.
    In retur (Miercuri, 12 aprilie 2017, 12:18)

rutger [utilizator]

Juve va activa "autobaza", iar daca linia de aparare va fi Buffon + BBC, Messi&co vor fi multumiti cu un egal de onoare !! Ne vedem in finala: JUVENTUS - LEICESTER !!