VIDEO PSG - Guingamp 4-0/ Parizienii s-au dezlantuit in repriza secunda

Luni, 10 aprilie 2017, 9:12 Sport | Fotbal

Cavani, dubla pentru PSG
PSG a castigat de-o maniera categorica partida de pe "Parc des Princes" cu Guingamp, scor 4-0, din etapa XXXII a campionatului Frantei. Scorul la pauza a fost doar 0-0, insa parizienii s-au dezlantuit in repriza secunda. Echipa lui Unai Emery ramane pe locul secund in clasament, la trei puncte in spatele liderului AS Monaco.

Di Maria a deschis scorul in minutul 56, iar Cavani si-a trecut numele pe lista marcatorilor la patru minute distanta. Uruguayanul a reusit dubla in minutul 71 si a ajuns la 29 de goluri in acest sezon. Matuidi a inschis tabela in prelungiri (90+2').