FC Steaua s-a impus pe teren propriu contra celor de la CFR Cluj, scor 2-0, in primul meci din play-off-ul Ligii 1. Echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf a urcat pe prima pozitie in clasament, la un punct distanta de Viitorul.

In minutul 85, Gnohere a inscris cu latul de la 7 metri, dupa o centrare trimisa de Enache. Ovidiu Popescu a stabilit scorul final in prelungiri, cu o executie superba din lovitura libera, direct in vinclul portii aparate de Minca.

Au evoluat echipele:

Steaua Bucuresti: Nita - Enache, Balasa, Tamas, Momcilovici - Ov. Popescu, Muniru (Pintilii '57) - Jakolis, Boldrin (Fl. Tanase '46), De Amorim (Gnohere '64) - Alibec. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

CFR Cluj: Minca - Tiago Lopes, Larie, A. Muresan, Camora - Nascimento (Gomelt '59), L. Rus - C. Deac, Paun, Nouvier (Bud '46) - Omrani (Sorsa '76). Antrenor: Vasile Miriuta.

Cartonase galbene: Muniru '45+1, Pintilii '64, Alibec '88 / Nascimento '56, Larie '68, Camora '81.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Adrian Radu Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu (asistenti) - Marius Avram (rezerva).

Observatori: Liviu Ciubotariu, Paul Mincu.