VIDEO Deportivo - Barcelona 2-1/ Catalanii, rapusi de echipa lui Florin Andone

de Diana Ene     HotNews.ro
Duminică, 12 martie 2017, 19:23 Sport | Fotbal

Barcelona, invinsa de Deportivo La Coruna
Foto: Facebook
Barcelona a pierdut puncte importante in lupta pentru titlu din La Liga, chiar in saptamana in care a reusit revenirea incredibila din meciul cu PSG (optimile Champions League). Echipa lui Luis Enrique a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 2-1, de formatia Deportivo La Coruna, intr-un meci din etapa a XXVII-a a campionatului Spaniei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Joselu '40 si Alex Bergantinos '74, in timp ce pentru oaspeti a inscris Luis Suarez, in minutul 46.

Atacantul Florin Andone a fost suspendat pentru acest meci.

Barcelona se afla pe primul loc in clasament, dar poate fi depasita de Real Madrid, care are doua meciuri mai putin disputate si este la doar un punct in spatele catalanilor.

Deportivo este pe locul 15, cu un avans de 8 puncte fata de Granada, prima echipa aflata pe loc retrogradabil.

S-a mai disputat duminica:

Real Sociedad - Athletic Bilbao 0-2

Partidele Celta Vigo - Villarreal si Real Madrid - Betis Sevilla se vor disputa in aceasta seara, iar meciul Osasuna Pamplona - Eibar va avea loc luni.

Clasament:

1. Barcelona 60 puncte
2. Real Madrid 59 (- doua jocuri)   
3. Sevilla 57   
4. Atletico Madrid 52   
5. Real Sociedad 48   
6. Villarreal 45 (- un joc) etc.

Rezumatul partidei Deportivo vs Barcelona:



Citeste mai multe despre   






















3298 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Asta (Duminică, 12 martie 2017, 19:28)

    Nickson [utilizator]

    e valoarea Barcelonei de azi! Cine crede ca 6-1 cu PSG este mai aproape de valoarea acestei echipe, il invit sa vizioneze acest filmulet:
    https://www.youtube.com/watch?v=0AWsX57IJoE
    • -2 (4 voturi)    
      N-ai obosit coane? (Luni, 13 martie 2017, 0:23)

      FriendlyUncle [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

      Ce ne-ai dat aici? sa vedem cum se cearta niste spanioli? Uite aici, nu tre sa citesti sau sa asculti...imaginile spun tot: http://www.101greatgoals.com/news/new-footage-suggests-luis-suarez-fouled-barca-5th-goal-v-psg/
      Si mai am una pentru tine, uite aici rosu meritat de navas si neacordat de arbitru:
      https://www.youtube.com/watch?v=B1BzBJmbVQc
      • 0 (2 voturi)    
        un saludo, pelotudo!! (Luni, 13 martie 2017, 3:03)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

        mai bine papa din coliva de la pomana lui messy din min 89 la care s-a stins lumanarea cam repede! cu messicariciul ala pe teren sunteti rasul lumii de cand a plecat Bravo si nu prea mai joaca Iniesta!! o sincera UE pentru un prapadit care inghite in sec uitandu-se lung catre LOCUL 1! hai pa si mai invata ceva fotbal, boludo!
        • 0 (2 voturi)    
          :)) (Luni, 13 martie 2017, 11:19)

          FriendlyUncle [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          Ti-au scos in sfarsit camasa? Ti-au micsorat si doza? Las' ca-i bine....numai tu stii cat ai suferit zilele trecute saraca de tine. Usor usor o sa ajungi sa distingi realitatea de imaginatie
      • -1 (1 vot)    
        Incearca, (Luni, 13 martie 2017, 8:31)

        Nickson [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

        baitele, sa privesti filmuletul in regim "mute" si selecteaza cu cursorul doar fazele cu slow motion. Cei in alb sint PSG, ceilalti sint catalanii. Ai vazut totul?
        • 0 (2 voturi)    
          Mda (Luni, 13 martie 2017, 11:11)

          FriendlyUncle [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

          In slow motion is si fazele din link-ul postat de mine si putem continua pana maine, dar cu tine ma opresc aici
          • -1 (1 vot)    
            Pacat ca nu te-ai oprit inainte (Luni, 13 martie 2017, 13:38)

            Nickson [utilizator] i-a raspuns lui FriendlyUncle

            de a-mi scrie primul tau mesaj de doi bani.