Juventus Torino s-a impus la limita in fata celor de la AC Milan, scor 2-1, in derbiul etapei a XXVIII-a a campionatului Italiei. Gazdele au reusit golul victoriei in minutul 90+7, dupa o lovitura de la 11 metri transformata de Paulo Dybala.

Benatia a deschis scorul pentru Juventus in minutul 30, iar Bacca a egalat pentru AC Milan in minutul 43.

In minutul 90+3, Jose Sosa de la AC Milan a fost eliminat. Paulo Dybala a adus victoria torinezilor din penalti, in minutul 90+7. Arbitrul a dictat lovitura de la 11 metri pentru un hent al lui De Sciglio.

7. AC Milan 50 (+ un joc) etc.

Sambata are loc meciul Genoa-Sampdoria, iar partidele Sassuolo-Bologna, Chievo - Empoli, Fiorentina - Cagliari, Inter - Atalanta, Pescara-Udinese si Napoli - Crotone se disputa duminica.

Intalnirea Lazio - Torino este programata luni.