Formatiile Bayern Munchen si Real Madrid s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce au invins, marti, in mansa secunda a optimilor competitiei, echipele Arsenal Londra si Napoli cu scoruri similare cu cele din tur: 5-1, respectiv 3-1.

Bayern MunchenFoto: fcb-erlebniswelt.de

Ambele invingatoare au revenit dupa ce au fost conduse cu 1-0, potrivit News.ro.

''Tunarii'' au facut o prima repriza buna si au condus cu 1-0, prin reusita lui Theo Walcott (20), fiind aproape si de al doilea gol, dar totul s-a naruit dupa pauza, cand Koscielny a fost eliminat, iar Bayern a profitat marcand de cinci ori, prin Robert Lewandowski (55 - penalty), Arjen Robben (68), Douglas Costa (78), Arturo Vidal (80, 85), potrivit Agerpres.

Napoli a deschis scorul prin Dries Mertens (24), dar Real a revenit prin reusitele lui Sergio Ramos (52), Dries Mertens (57, autogol), Alvaro Morata (90+1).