Christoph Daum a anuntat lotul pentru meciul cu Danemarca: Alibec, Hanca, Budescu si Romario Benzar, printre cei convocati

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 6 martie 2017, 10:22 Sport | Fotbal

Christoph Daum
Foto: frf.ro
Christoph Daum a anuntat lotul de jucatori pe care se va baza la meciul cu Danemarca (26 martie, Cluj Arena, ora 21:45), din preliminariile pentru Campionatul Mondial de fotbal din 2018, informeaza frf.ro. Printre cei selectionati se afla nume precum Denis Alibec, Sergiu Hanca, Constantin Budescu si Romario Benzar.

Interesanta este modalitate in care selectionerul a ales sa anunte lotul pentru meciul cu Danemarca: printr-o postare video pe site-ul oficial al FRF - o premiera pentru nationala de fotbal a Romaniei. Antrenorul isi justifica alegerile facute pentru duelul cu nordicii.



Lotul Romaniei pentru meciul cu Danemarca:

Portari:
Ciprian Tatarusanu (AC Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra Giurgiu)

Fundasi: Cristian Sapunaru (Astra Giurgiu), Vlad Chiriches (SSC Napoli), Alin Tosca (Betis Sevilla), Dragos Grigore (Al Sailiya), Cosmin Moti (LudogoretRazgrad), Iasmin Latovlevici (Kardemir Karabukspor), Romario Benzar (FC Viitorul)

Mijlocasi: Razvan Marin (Standard Liege), Andrei Prepelita (FK Rostov), Mihai Pintilii (Steaua Bucuresti), Eric Bicfalvi (FK Ural), Nicolae Stanciu (Anderlecht Bruxelles), Dorin Rotariu (FC Bruges), Constantin Budescu (Astra Giurgiu), Sergiu Hanca (Dinamo Bucuresti)

Atacanti: Bogdan Stancu (Bursaspor), Denis Alibec (Steaua Bucuresti), Alexandru Chipciu (Anderlecht Bruxelles), Claudiu Keseru (Ludogoret Razgrad), Adrian Popa (Reading), Andrei Ivan (CS Universitatea Craiova).

Iata programul complet al disputelor din grupa tricolorilor:
sursa: frf.ro


► 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21:45)
► 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21:45)
► 1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21:45)
► 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
► 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21:45)
► 8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)

S-au disputat in Grupa E:

Romania - Muntenegru 1-1

Danemarca - Armenia 1-0
Kazahstan - Polonia 2-2
Armenia - Romania 0-5
Muntenegru - Kazahstan 5-0
Polonia - Danemarca 3-2
Kazahstan - Romania 0-0
Danemarca - Muntenegru 0-1
Polonia - Armenia 2-1
Armenia - Muntenegru 3-2
Danemarca - Kazahstan 4-1
Romania - Polonia 0-3

Clasament:


1. Polonia (10-5) 10 puncte
2. Muntenegru (9-4) 7   
3. Danemarca (7-5) 6   
4. Romania (6-4) 5   
5. Armenia (4-10) 3   
6. Kazahstan (3-11) 2.

Castigatoarele celor 9 grupe de calificare obtin dreptul de a juca la Campionatul Mondial de fotbal, in timp ce 8 din cele 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un baraj, in dubla mansa.


Citeste mai multe despre   






















2850 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Daca castiga Armenia cu Kazahstan (Luni, 6 martie 2017, 19:23)

    ty [utilizator]

    ajungem pe locul 5 . . .


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri